Sport (Neděle, 31. května 2020 12:20:49)

Jak Slovensko šokovalo hvězdy: Zasloužili si vyhrát, přiznal kouč

Hokejisté Slovenska vyhráli svůj první zápas na mistrovství světa v Košicích nad obhájci bronzu Spojenými státy americkými 4:1. Po zápase pak slyšeli poklonu i od kouče Američanů.

„Zasloužili si vyhrát tenhle zápas, prostě tomu opravdu hodně,“ řekl kouč hvězdného výběru USA Jeff Blashill.


Hokejisté z NHL se nedokázali adaptovat na prostředí velkého kluziště a nadšeně bojující Slováci je přehrávali.


Na úvodní branku Matúše Sukeľa ještě odpověděl Alex DeBrincat, ale ve 22. minutě vstřelil vítězný gól v přesilovce pěti proti třem Erik Černák a ještě v druhém dějství pojistil náskok Tomáš Tatar. Čtyři minuty před koncem pečetil výhru Michal Krištof.


„Potřebujeme se dostat blíž k bráně, být tam silní. Budeme na tom pracovat zítra n tréninku. Jde o první zápas turnaje, ze zápasu se poučíme myslím, že se brzy pohneme se kupředu,“ dodal americký kouč.


"Byl to úžasný zápas. Fanoušci byli neskuteční a pomáhali nám celý zápas. Hráli jsme naší hru a nepustili jsme Američany do velkých šancí. Hráli jsme to, co jsme měli, proto jsme vyhráli. Budeme se z toho radovat do půlnoci a zítra je nový den," řekl po utkání obránce Černák z Tampy Bay.


"Věděli jsme, co budou Američané hrát. Mají skvělé hráče, hvězdy NHL. My jsme si říkali, že musíme hrát týmově, a to jsme přesně dělali. Oni měli možná častěji puk, ale bylo to spíš v rozích. Výborně nás podržel Rybka Rybár," uvedl útočník Michal Krištof.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.