Sport (Čtvrtek, 20. února 2020 16:18:16)

Příhoda zhodnotil výkon sudího v derby. Exkolegu nechválil

Na výkon Karla Hrubeše v nedělním derby se valí kritika ze všech stran. Fotbalový rozhodčí pochybil hlavně ve vyhodnocení souboje mezi sparťanským brankářem Florinem Nitou a slávistou Josefem Hušbauerem, což potvrdila i komise rozhodčích FAČR. Mírně ho zkritizoval i bývalý elitní sudí Radek Příhoda, který derby ve své kariéře pískal třikrát.

Běžela 12. minuta a záložník Hušbauer si zaběhl za obranu Sparty. Už už mířil do šance, obcházel brankáře Nitu, který ho rukou zasáhl a Hušbauer upadl. Hrubeš okamžitě odpískal pokutový kop a rumunskému gólmanovi udělil žlutou kartu.

Na základě pokynu videorozhodčího Pavla Fraňka šel situaci přezkoumávat k videu. Podle dostupných záběrů pak svůj verdikt změnil a Hušbauerovi dal žlutou kartu za simulování. Po zápase pak prohlásil, že neměl záběr, který by potvrdil Nitův faul.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Apr2019/2269604.jpg?d41d

Hrubešův nový verdikt moc nechápal bývalý český sudí Radek Příhoda. „Když se rozhodčí rozhodne písknout pokutový kop, který vidí a dá žlutou kartu a video mu ukáže neprůkazný záběr, tak své rozhodnutí nemůže změnit. Sudí rozhodnutí může změnit, když má tak průkazný záběr, který jeho tvrzení vyvrátí,“ řekl pro TN.cz.

Příhoda naopak našel pochopení na vyhodnocení souboje mezi Tomášem Součkem a Ondřejem Zahustelem, po kterém se také slávisté dožadovali odpískání pokutového kopu, ale Hrubeš i na základě VARu penaltu nenařídil.

„Drželi si oba. Souček drží Zahustela, pak se dostane před něj a padá, protože ho Zahustel zatáhl. Podle pravidel jako první fauloval Souček a pak Zahustel. V takových těžkých zápasech je lepší říct ´chlapi, držíte se oba, jdeme od toho´.“

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.