Sport (Úterý, 23. července 2019 11:00:54)

Hrubeš tvrdí, že klíčový záběr neměl. Pravda je však jinde!

Derby pražských S rozvířilo další debaty o platnosti VAR systému v české lize. Po utkání, ve kterém byly dva sporné momenty, se na sociálních sítích dohadovalo, kdo za co může. Do diskuze se zapojili, jak mluvčí Ligové fotbalové asociace Štěpán Hanuš, tak výkonný ředitel vysílatele zápasu Marek Kindernay.

A o čem diskutovali? Trnem v oku byl výrok, že VAR a hlavní sudí Karel Hrubeš neměli všechny záběry, na kterých by zhlédli zákrok sparťanského gólmana Florina Nity na slávistu Josefa Hušbauera v pokutovém území ze 12. minuty. Nejprve Hrubeš nařídil penaltu a udělil žlutou kartu Nitovi, po zhlédnutí opakovaných záběrů ale zcela otočil svůj verdikt a za údajné simulování udělil žlutou kartu Hušbauerovi.

„První penaltový okamžik, zákrok gólmana Sparty na Josefa Hušbauera, jsme posuzovali ze tří záběrů. Z kamery za brankou, na hřišti a přibližně na úrovni pokutového kopu. Z žádných těchto záběrů jsme neviděli, že by došlo k faulu. Proto jsme zavolali hlavního rozhodčího k monitoru. Bohužel záběr, který prokazoval, že se o faul jednalo, jsme viděli až poté, co byla znovu zahájena hra,“ řekl po zápase videorozhodčí derby Pavel Franěk.

Mluvčí LFA Štěpán Hanuš k tomu řekl své. „Všechny záběry O2TV měl i přenosový vůz VAR k dispozici, není možné, aby je neměl.“

Výkonný ředitel vysílatele Marek Kindernay se ale brání, že chyba na straně televize není. „VAR měl v derby k dispozici včas záběry ze všech kamer! Ze strany O2TV nedošlo k žádnému pochybení! Navíc byl přenos snímán na 14 kamer.“

Kde je skutečná pravda, zůstává záhadou. Každá strana skálopevně stojí za svou verzí.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.