Sport (Úterý, 23. července 2019 11:17:16)

Sparťana Kangu měli nazvat opicí! Tvrdíka fanoušci zase neposlechli

Po včerejším derby mezi fotbalovou Slavií a Spartou už je zase dusno. Do zápasu byly zapojené i kamery, které se postaraly o ne jeden zvrat ve verdiktech rozhodčích. Fanoušci Slavie si evidentně trest v podobě uzavření Tribuny Sever k srdci nevzali. Zápas se totiž neobešel bez rasistických nadávek na adresu sparťana Guelora Kangy.

Na nesportovní chování reagoval i Lukáš Pečeně, člen PR týmu AC Sparta na svém twitteru.


„Fantastická atmosféra na novinářské tribuně. Slávističtí intelektuálové řvou na Kangu “černá opice“ a ještě by se chtěli prát, když si je při tom člověk točí.“

 Už kvůli řádění fanoušků při zápase proti Genku byla uzavřená Tribuna Sever na utkání s Chelsea. A po vulgárních výrocích na adresu trenéra Karviné a bývalého kouče Slavie Františka Straky hrozilo na zápasy domácí ligy a poháru dokonce uzavření celého stadionu.
 


Fanoušci ale nakonec vyvázli jen s dvouměsíční podmínkou, takže mohli při derby podporovat svůj tým. Pravidla, na kterých se ale s vedením klubu dohodli, zřejmě pro některé nic neznamenají.
 


Sám Jaroslav Tvrdík, šéf Slavie, přitom před derby fanoušky prosil o slušné fandění: „Fanděme fair play bez nenávisti a rasismu. Je to sezona snů a pojďme ji společně táhnout k úspěšnému konci!“
 


Kladné odezvy se ale nedočkal a tak jeho klubu bude opět hrozit uzavření celého stadionu.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.