Sport (Čtvrtek, 25. dubna 2019 4:04:57)

V Edenu úřadoval VAR. Derby pražských S vítěze nemělo

Derby, jak má být. První poločas zápasu mezi Slavií a Spartou v Edenu přinesl dost momentů, o kterých se bude mluvit ještě několik dnů. Navíc, když do nich bylo namočeno video. Zápas 28. kola Fortuna ligy nakonec skončil 1:1.

Zaprvé. Běžela 12. minuta a slávista Josef Hušbauer padá ve vápně po kontaktu s brankáře Florinem Nitou. Hlavní sudí Hrubeš nejprve signalizuje penaltu a brankáři Letenských dává žlutou kartu. Na pokyn videorozhodčího ale běží k videu. Na základě opakovaných záběru mění své stanovisko a žlutou kartu uděluje Hušbauerovi za simulování a pokutový kop odvolává.

Zadruhé. Běžela 30. minuta a obránce Sparty Ondřej Zahustel stáhl ve vápně Tomáše Součka. Sudí Hrubeš opět běží k VARu a dívá se na dostupné záběry. Stejně jako v prvním případě se pro penaltu nerozhodl.

Nervózní utkání, ve kterém bylo uděleno hned šest žlutých karet, nakonec skončilo 1:1. Branku Slavie vstřelil v prvním poločase hlavičkou Souček, za Spartu po změně stran srovnal dalekonosnou střelou Plavšič.