Sport (Úterý, 23. července 2019 11:29:42)

Parádní zadovka! Pastrňák poprvé v play off ukázal svou genialitu

Play off hokejové NHL pokračovalo čtyřmi zápasy. Jediným českým hráčem, který si připsal kanadský bod, byl David Pastrňák z Bostonu. Dvaadvacetiletý útočník svou první asistencí ve vyřazovacích bojích přispěl k vítězství Bruins 4:1 nad Torontem a tím pádem Medvědi srovnali stav série na 1:1.

Nahrávka havířovského rodáka ale stála opravdu za to. Efektní zadovkou (ve videu v čase 1:10) našel rozjetého Marchanda, který neměl problém prostřelit Andersena v bráně. Tento gól v 17. minutě utkání se nakonec ukázal jako vítězný. Kromě Pastrňáka hrál i jeho jmenovec Krejčí, jenž se však výrazněji neprosadil.

SESTŘIH DUELU BOSTON - TORONTO:

V dalších duelech Petr Mrázek z Caroliny čtyřikrát inkasoval proti Washingtonu a Capitals vyhráli 4:3 v prodloužení a vedou v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 2:0. Český brankář si připsal 29 úspěšných zákroků. V dresu vítězů tentokrát nebodoval Jakub Vrána.

SESTŘIH DUELU WASHINGTON - CAROLINA:

Utkání mezi Calgary a Coloradem mohl v prodloužení rozhodnout Michael Frolík, ale v bezprostřední blízkosti neprostřelil Grubauera. Z následného brejku MacKinnon rozhodl o výhře Lavin.