Sport (Středa, 24. července 2019 0:05:44)

Za mořem nezapomněli! Jágr se svým sólem dostal na slavný kanál

Nejen české hokejové prostředí žije příběhem Jaromíra Jágra. Díky jeho úchvatnému sólu se kladenští Rytíři přiblížili extralize. Vzájemný zápas s konkurenčním Chomutovem rozhodl právě borec s číslem 68. A video téhle akce nyní baští i hokejová Kanada.

Je zřejmé, že Jaromír Jágr v dobách, kdy hrál NHL, zanechal patrnou stopu. Po konci v Calgary se ale odmlčel, odehrál jen pár zápasů ve druhé české lize a spíš se léčil.


Baráž o extraligu, to je ale něco pro něj. A když začal zápas s Chomutovem, na jehož střídačce stál Vladimír Růžička, vystřihl slušnou šou.


První gól dal už v páté minutě a to podstatné si připravil na rozhodující fázi zápasu. V polovině třetí třetiny se nadechl k sólu projel jak vítr kolem dvou beků Chomutova a pokořil i gólmana Justina Peterse, kterého potkával v NHL. Hotovo, vymalováno. Kladno pak důležité vítězství uhájilo.


Jágrovi pak ani nevadilo, že netrefil prázdnou bránu při power play. Mluvilo se o jeho úchvatném sóle. „Snažil jsem se mladým lidem připomenout, jak jsem to dělal před dvaceti lety,“ řekl Jágr spokojeně.


Video s báječnou akcí se pak logicky dostalo i za moře do svého servisu ho zařadila i prestižní stanice TSN. Holt, tenhle gól prostě něco znamenal…

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.