Sport (Úterý, 23. července 2019 11:40:23)

Hertlův gól nestačil. Tampa schytala debakl, padl i Winnipeg

Play off hokejové NHL začalo senzačními výpadky favoritů. Tampa, která jasně vyhrála základní část, padla s Columbusem i podruhé. Tentokrát děsivým výsledkem 1:5. Také Winnipeg ztratil se St. Louis už druhý zápas. Týmu San José nepomohl ani gól Tomáše Hertla, série s Vegas je srovnaná na 1:1.

Columbus po bájném obratu v prvním tkání zaskočil Tampu i podruhé a zářil hlavně Matt Duchene. Blue Jackets si brzy vypracovali náskok 3:0, který už nepustili a po snížení Sergačjova ještě v závěru pečetili výhru dvěma góly. Columbus, který se do play off dostal na poslední chvíli, zatím boří všechny prognózy o hladkém postupu Tampy.

Druhou výhru mají i Islanders, kteří v souboji s Pittsburgem otáčeli skóre z 0:1 a na konečných 3:1. Rozhodující góly dal domácí tým v poslední třetině, pojistku vystřelil v přesilovce Josh Bailey.

V duelu Winnipegu se St. Louis to bylo jako na houpačce, nakonec ale byli šťastnějšími hosté. Oskar Sundqvist dvakrát dostal svůj tým do vedení, a i když Scheifele před koncem druhé třetiny srovnal na 3:3 v přesilovce, udeřili Blues ještě jednou. Rozhdující trefu zařídil Ryan O´Reilly.

San José s Vegas předvedli v první třetině šestigólovou přestřelku. Sharks brzy prohrávali 0:3 a gólman Jones šel z brány. Pak ale zase během necelých tří minut srovnali na 3:3. Tomáš Hertl si zapsal gólovou trefu, když tečoval Karlssonovu střelu od modré. Vegas ale nakonec zápas získalo pro sebe. Klíčový gól na 3:5 dal William Karlsson v oslabení.

Tampa Bay – Columbus 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 45. Sergačjov – 6. Atkinson, 12. Werenski, 22. Duchene, 50. Riley Nas, 53. Panarin. Stav série: 0:2.

NY Islanders – Pittsburgh 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 34. Beauvillier, 48. Eberle, 52. Jo. Bailey – 31. Gudbranson. Stav série: 2:0.

Winnipeg – St. Louis 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 13. Wheeler, 23. Laine, 39. Scheifele – 6. a 30. Sundqvist, 27. Maroon, 44. R. O'Reilly. Stav série: 0:2.

San Jose – Vegas 3:5 (3:3, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Couture, 18. HERTL, 20. J. Thornton – 1. Eakin, 5. C. Miller, 7. Pacioretty, 22. Mark Stone, 48. W. Karlsson. Stav série: 1:1.