Sport (Pátek, 26. dubna 2019 6:43:20)

Slavia s Chelsea smolně prohrála! Gól inkasovala až v závěru

Měli na dosah slibný výsledek. Ale gól z 86. minuty ho proměnil v prach. Fotbalisté Slavie totiž díky němu prohráli úvodní domácí čtvrtfinále Evropské ligy proti Chelsea 0:1. Autorem úspěšné trefy byl Marcos Alonso. Odveta se hraje za týden na Stamford Bridge.

Drželi míč, měli šance, ale shořeli v koncovce. Slávisté byli opravdu blízko historického výsledku. Ve velkých šancích se ocitli Traoré s Bořilem, ale ani jeden z nich nedokázal překonat skvěle chytajícího Kepu Arrizabalagu.

Byl to právě španělský brankář, kdo byl nejlepším hráčem Chelsea v prvním poločase. Londýňané se nehnali do útoku, spíše čekali na chybu slávistů, které ale nepřicházely. Naopak. Hned po pár minutách hlavičkoval po standardní situaci Deli. Jenže v krkolomné pozici minul.

Slavia Praha - Chelsea FC 0:1

V závěru úvodních čtyřiceti pěti minut přece jen přišla menší chybička u slávistů a hned Willian trefil břevno. Po uklouznutí Ngadeu také pádil sám na Koláře Giroud, ale nejlepšímu střelci Evropské ligy byl odpískán těsný ofsajd.

Po změně stran ostře po rohovém kopu pálil Rüdiger, po něm Willian. S první střelou si Kolář poradil, druhá šla vedle. Pak se ale do rychlého brejku dostal Traoré a jeho šanci robinzonádou vykryl Arrizabalaga, který o pár minut později vykryl i ekvilibristickou střelu Bořila.

Rána do vazu přišla v 86. minutě. Willian načechral míč za obranu sešívaných a zcela volný Alonso hlavou míč usměrnil do sítě. Tím pádem si tak favorit dvojutkání připsal dost cenné venkovní vítězství.