Sport (Úterý, 16. července 2019 4:04:09)

Tribuna Sever v podmínce! Slavii dál hrozí zavření stadionu

Dělali, co mohli, aby trest zmírnili. A to se také stalo. Představitelé Slavie byli osobně na zasedání Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, což vedlo ke zmírněnému trestu, o kterém informoval na Twitteru předseda představenstva pražského klubu Jaroslav Tvrdík.

Za vulgární výroky na adresu bývalého kouče Slavie Františka Straky, které se linuly z Tribuny Sever během pohárového zápasu s Karvinou, hrozil sešívaným nekompromisní trest. Nakonec se ale DK smilovala a trest zmírnila.

„DK LFA ČR počínaje zítřkem uzavřela na dva zápasy TS s podmíněným odkladem na dva měsíce. Klub dostal pokutu 100 000 Kč. Opatření přijata klubem, dohoda s fanouškovskými sdruženími a účast vedení klubu na DK, vedli ke změně z nepodmíněného trestu na podmíněný. Teď je to již na TS,“ napsal na Twitter Jaroslav Tvrdík.

Klub si tak může oddechnout, na víkendový ligový zápas proti Spartě bude mít podporu svých skalních fanoušků. Ti se se však nesmí ničím provinit.

„Fanoušci mohou poděkovat vedení klubu, že trest je jen takový, jaký je. Postoj vedení klubu ke kauze od samého počátku a jeho kroky směrem k prevenci takového jednání do budoucna pomohly tomu, že tribuna Sever není na další zápasy zatím zavřená,“ řekl předseda disciplinárky Richard Baček.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.