Sport (Úterý, 16. července 2019 4:11:23)

České šance stoupají. Kanada přijede bez své jedničky

Kanada prozradila svou nominaci na baráž tenisového Fed Cupu. Absence Bouchardové se čekala, ale nakonec bude chybět i kanadská jednička Bianca Andreescuová.

Ohledně Fed Cupu poslední dobou přicházely špatné zprávy hlavně pro Česko, kapitánovi Petru Pálovi se již dříve omluvily dvě nejlepší hráčky Petra Kvitová i Karolína Plíšková. Původně plánovaná česká jednička Kateřina Siniaková na poslední chvíli také vypadla z nominace.

Českou jedničkou tak bude světová hráčka číslo 45 Markéta Vondroušová. Tu v nominaci doplní Muchová, Bouzková, Šafářová a Krejčíková.

Jenže komplikace se nevyhnuly ani Kanadě. O Bouchardové se spekulovalo dlouho, že bude chybět a její neúčast se i potvrdila. Mnohem větší rána však přišla, když z nominace kvůli zranění vypadla i Andreescuová, která v březnu nečekaně vyhrál podnik v Indian Wells, jemuž se přezdívá pátý grandslam.

Kanada se měla spoléhat hlavně na svou osmnáctiletou vycházející superstar, jenže zraněné rameno ji vyřadilo ze hry.

Zámořský celek doplácí na to, že nemá tak široký výběr jako Česko. Jedničku jim bude dělat až 204. hráčka světa Rebecca Marinová. V nominaci debutuje i šestnáctiletá Leylah Annie Fernandezová, která je na žebříčku až na pozici 376.

Češky se tak díky absenci Andreescuové rázem staly obrovskými favoritkami a nepředpokládá se, že by v baráži Fed Cupu na prostějovské antuce klopýtly. Hrát se bude 20. a 21. dubna.

 
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.