Sport (Úterý, 16. července 2019 4:03:15)

Slavia odtajnila hospodaření: Ztráta, ale i slušné peníze z pohárů!

Vedení fotbalové Slavie spočítalo, jak si klub od roku 2017 vede po finanční stránce. Valná hromada vydala zprávu, kde sice zmínila ztrátu zhruba 366 milionů korun, ale zároveň výdělek z aktuální sezony, který se díky úspěšnému tažení v Evropské lize vyšplhal na úctyhodných 266 milionů.

Majoritním vlastníkem fotbalového velkoklubu je společnost CITIC Group. Ta 8. dubna svolala valnou hromadu a počítalo se.

 

"V uplynulém období byly činěny kroky k vybudování silného a konkurenceschopného hráčského kádru, schopného pravidelně bojovat o účast v základní skupině Ligy mistrů UEFA. Oprávněnost těchto kroků potvrzuje i aktuální úspěšné působení klubu ve FORTUNA:LIZE, MOL Cupu i v Evropské lize UEFA,“ píše se v tiskové zprávě.

Slavia tedy přiznala ztrátu za účetní období od 1. července 2017 až do 30. června 2018 ve výši 366,4 milionů korun, což bylo způsobeno především nakupovaním posil do hráčského kádru.

 

"Správnost strategie klubu potvrzuje mimo jiné i fakt, že v aktuální sezoně neustále rostou příjmy klubu plynoucí z účasti v evropských soutěžích, které k dnešnímu dni dosáhly 266 milionů korun,“ stojí ve zprávě dál.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.