Sport (Čtvrtek, 23. května 2019 20:51:04)

Slavili jak smyslů zbavení. Takhle slávisté opěvovali Chelsea! VIDEO

Propukli v jásot! Jejich přání se stalo realitou. Fotbalisté Slavie narazí ve čtvrtfinále Evropské ligy na anglický celek. Svěřenci Jindřicha Trpišovského se utkají s londýnskou Chelsea. První duel se hraje 11. dubna v Edenu. Odveta o týden později.

Na třetí pokus to vyšlo. Slávisté pojedou na Ostrovy. A rovnou vyzvou největšího favorita na zisk trofeje. Na Součka a spol. čekají souboje s Hazardem, Giroudem či Alonsem. Právě ze Girouda jde největších strach. Francouzský útočník vstřelil v odvetě s Dynamem Kyjev hattrick a celkově je s devíti góly nejlepším střelcem.

Takže se není co divit, že když se slávisté dozvěděli svého dalšího soupeře, propukli v jásot. Euforie byla přibližně tak velká, jako po postupu přes Sevillu. No, uznejte sami.

Velkou radost z losu mají i fanoušci, kteří vymýšlejí různé koláže. Tak jako v případě Alexe Krále. Český "David Luiz" narazí na toho pravého.

Speciální zápas je to i pro Miroslava Stocha, který před necelými deseti lety v Chelsea působil.

Podle slovenského záložníka nemá Slavia co ztratit. "Chelsea je strašně silný soupeř. Zápasy budou velmi těžké, ale pevně věřím, že jim postup zkomplikujeme. Bude se na co dívat."

Podobně to vidí i kouč Jindřich Trpišovský. „Je to fantastický pocit. Konečně nám naše přání vyšlo. Přijedou Sarri, Hazard, Higuaín, Jorginho. Skvělí hráči a skvělý tým. Bude to obrovský svátek pro celou Slavii. Nikdo z historie nevymaže, že tady v Praze byla Chelsea a hrála v Edenu.“

První utkání se hraje v Edenu 11. dubna, odveta na Stamford Bridge o týden později.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.