Sport (Neděle, 19. května 2019 9:03:16)

Klobouk dolů! Slavii gratulovala Kvitová i bývalí sparťané

Radost, euforie, nadšení. Pozitivní emoce vládly ve čtvrtek večer v Edenu. A ještě aby ne, když fotbalisté Slavie po vítězství 4:3 v prodloužení v odvetě osmifinále Evropské ligy proti Seville postoupili mezi osm nejlepších týmů.

Radost měli všichni. A jak pravil trenér sešívaných Jindřich Trpišovský i trávníkáři. Všichni brečeli štěstím a dojetím. Slavia naposledy do čtvrtfinále druhé nejprestižnější fotbalové soutěže postoupila v sezoně 1999/2000. Tehdy za pražský celek hráli kupříkladu Luboš Kozel, Ivo Ulich nebo Radek Černý.

„Jsem pyšný na náš klub. Teprve časem nám dojde, co se dnes podařilo. Děkuji všem na stadionu za fantastickou podporu. Spolu jsme silnější!“ pravil předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

A nebyl jediný, kdo neuvěřitelnou bitvu se šťastným koncem okomentoval na sociální síti. „Tohle byl zápas s velkým Z! Nevzdávat se a bojovat až do konce! Velká gratulace,“ napsala na Twitteru Petra Kvitová.

Slavii pogratulovali i někteří ligoví fotbalisté z řad soupeřů. Shodou okolností bývalí sparťané. „Klobouk dolů,“ pravil záložník Baníku Daniel Holzer. „Zaslouženě!“ napsal zase univerzál Dukly Jakub Podaný.

Slavia nyní vyhlíží los, který ve švýcarském Nyonu začne ve 13 hodin. A v osudí na ni čekají anglické týmy Chelsea či Arsenal, španělskou elitu zastupují Valencia s Villarrealem, italskou školu zase Neapol, Německo reprezentuje Frankfurt a posledním týmem je portugalská Benfica.


 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.