Sport (Úterý, 21. května 2019 1:16:46)

Faksa gólem nasměroval Dallas k výhře, Krejčího asistence nestačily

Po vítězné sérii přišel pád. Hokejisté Bostonu prohráli s Winnipegem 3:4 a padli už potřetí v řadě. Neúspěch neodvrátily ani dvě asistence Davida Krejčího. Dva body si připsal i Michal Kempný a gólem pomohl k výhře také Radek Faksa.

Boston zažil v utkání s Winnipegem opravdu špatný začátek. Už v 68. vteřině dostal gól a ve dvanácté minutě prohrával o dvě branky. Ještě před první sirénou se ale po Krejčího nahrávce prosadil McAvoy.

V polovině utkání už bylo vyrovnáno, Winnipeg se ale ve třetí třetině rozjel a rozhodl o výhře 4:3.

Dva body si připsal i Michal Kempný. Ten pomohl asistencemi k výhře Washingtonu ve Philadelphii 5:2. První bod českého obránce přišel už ve třetí minutě, kdy se prosadil Connoly. Do konce třetiny navýšil vedení Eller.

Flyers hráli bez Jakuba Voráčka a absence třetího nejproduktivnějšího hráče týmu byla znát. Prvního gólu se dočkali až na začátku druhé třetiny, jednobranková ztráta trvala ale jen několik minut. Poté se v rychlém sledu prosadil Connoly a Wilson a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Druhý bod přidal Kempný v samotném závěru, kdy nahrál na poslední gól utkání Kuznětsovovi.

Další krok do play off udělali hokejisté Pittsburghu. Ti smázli Buffalo 5:0 a na Montreal, který je na první nepostupové příčce, má náskok šesti bodů. O výhře rozhodli Penguins ve druhé třetině, kterou díky gólům Kessela, Dumoulina a Hornqvista vyhráli 3:0.

Hokejisté Dallasu zvládli zápas s Minnesotou na výbornou. V čase 24:11 otevřel skóre Radek Faksa a druhou asistenci si u jeho gólu připsal Roman Polák. O dvě minuty a 22 vteřin později to bylo už 3:0 a brankář Bishop mířil na lavičku.
Minnesota o pár minut později zvládla snížit, na víc se ale nezmohla a prohrála 1:4.

Detroit měl na lopatkách nejlepší tým letošního ročníku, ale na body nestačil ani náskok 3:0. Ve 33. minutě snížil Stamkos, zbylé góly si nechala Tampa až do poslední třetiny. V té rozjela gólostroj, na kterém má díky asistenci podíl i Ondřej Palát.
Tampa se dostala do vedení 5:3 a Detroit stihl už pouze snížit. Na Rasmussenův gól naděje nahrával Filip Zadina.