Sport (Úterý, 20. srpna 2019 14:37:50)

Všichni jsou hrdinové! Plakali i trávníkáři, těšilo Trpišovského

Senzace, fantazie, pohádka. Říkejte tomu jak chcete, ale to, co se povedlo Slavii v odvetě osmifinále Evropské ligy je jedním z největších úspěchů klubu v jeho historii. Moc dobře to ví i samotní hráči. A ve čtvrtfinále rozhodně nevidí konečnou. „Můžeme jít až do finále, proč ne? Je to možné,“ smál se po zápase střelec vítězného gólu Traoré.

Cesta za senzací začala už ve Španělsku. Tam sešívaní uhráli fantastickou remízu 2:2 a díky ní mohli vůbec na postup myslet. „Už před zápasem jsme si v šatně říkali, že je skutečně něco výjimečného hrát doma po remíze 2:2 se Sevillou o postup. Chtěli jsme naši snahu dotáhnout, přestože Sevilla je absolutní evropská špička,“ přiznal po zápase kapitán Souček.


Moc lidí ale Slavii nevěřilo. Vždyť Sevilla vyhrála Evropskou ligu v letech 2014-2016 třikrát za sebou! „Její hráči jsou techničtější, dokonalejší, nebezpečnější v šestnáctce, ale my měli větší srdce a touhu," zářil po zápase kouč Jindřich Trpišovský.


Jeho tým opravdu válel. Zápas odjezdil, hráči nevypustili jediný balón. A navíc ukázali, že umí zabrat v tu nejtěžší chvíli. „Kdybychom postoupili po remíze 1:1, šlo by o neuvěřitelný úspěch. Ale když jsme prohrávali a dokázali zvrátit nepříznivý vývoj, přičemž postupovou branku jsme vstřelili v předposlední minutě, je to prostě pohádka,“ užíval si chvíli slávy slávistický kapitán.


„Ukázali jsme obrovskou sílu. Už poněkolikáté. Vždyť v Genku jsme prohrávali, v Seville jsme prohrávali dokonce dvakrát. A doma jsme ve čtvrtek odvraceli vyřazení. Prostě neuvěřitelné,“ nechápal senzační výhru krátce po zápase Tomáš Souček.


V odvetném zápase zažili hráči Slavie opravdu vše. Dvakrát vedli a poté prohrávali v tu nejhorší chvíli. V prodloužení, kdy k postupu museli vstřelit dva góly. A to se povedlo. Nejdřív se trefil Mick van Buren a poté se stal hrdinou Ibrahim Traoré.


„Já a hrdina? Hrdinové jsou všichni, celý tým. Podívejte se třeba na Micka van Burena, seděl na lavičce, pak přišel na hřiště a dal do toho všechno. Jak říkám, hrdinové jsou všichni,“ zářil Traoré.


Postupový gól emotivně prožíval i Jindřich Trpišovský. Ten vylítl v euforii z lavičky až na hřiště a až tam si uvědomil, že by ho mohl za to rozhodčí vykázat na tribunu. „Měl jsem tu po dlouhé době rodinu, syna, všichni dole byli šťastní. I trávníkáři brečeli. To je ta největší odměna za tu práci, to je to, proč to děláme," rozplýval se lodivod Slavie.


A po výhře přišla i zasloužená odměna. „Hned po zápase byla připravená společná večeře, kde si dostatečně vychutnáme postup. V šatně jsme si všichni připili šampaňským, při večeři trenér povolil dvě piva,“ smál ihned po zápase Souček.


A co dál? Sen je u všech hráčů stejný. Klub z Premier League. „Jsou tam zástupci nejlepších soutěží světa. Anglie, Španělsko, Itálie, Německo... Skvělá společnost. Snem je některý z klubů Premier League. Říkali jsme už několikrát, že jde o naše přání. Tak třeba konečně vyjde nyní,“ doufá v příznivý los střelec druhého gólu Tomáš Souček.


A pokud to vyjde, rozhodně slávisté nezatracují šance na postup ani proti dalšímu velikánovi. Kromě mistrovského titulu mají velké cíle i v Evropské lize. „Doufám, že do finále,“ smál se Traoré po otázce, kam až může Slavia dojít.


„Jsme připraveni na vše. Ale můžeme jít až do finále, proč ne? Je to možné,“ dodal s úsměvem záložník z Pobřeží slonoviny.

O soupeři rozhodne páteční los, teď už ale musí celý tým spadnout zase na zem. V neděli čeká Slavii ligové utkání s Příbramí.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.