Sport (Pondělí, 23. září 2019 7:39:37)

Slavia to dokázala! Otočila zápas se Sevillou a je ve čtvrtfinále

Naprostá bomba! Fotbalisté Slavie porazili v odvetném zápase Evropské ligy Sevillu 4:3 po prodloužení a po remíze 2:2 ze Španělska slaví postup do čtvrtfinále. Pražané v prodloužení prohrávali 2:3, přesto dokázali zápas otočit a slaví senzační postup.

Fotbalisté pražské Slavie si po 19 letech zahrají v pohárech čtvrtfinále. V domácí odvetě osmifinále Evropské ligy po senzačním obratu porazili nejúspěšnější tým soutěže Sevillu 4:3 po prodloužení a po venkovní remíze 2:2 slaví nečekaný postup.

Skóre v Edenu otevřel ve 14. minutě domácí Michael Ngadeu, na jehož gól odpověděl ještě do pauzy z penalty Wissam Ben Yedder. Z dalšího pokutového kopu poslal slávisty v 46. minutě do vedení Tomáš Souček, ale za chvíli opět srovnal Munir El Haddadi.

V prodloužení otočil stav střídající Franco Vázquez, ale pak lídr české ligy předvedl velký obrat. Ve 102. minutě srovnal střídající Mick van Buren a v předposlední minutě dotlačil míč do sítě Ibrahim Traoré. Soupeře pro čtvrtfinále určí Slavii páteční los v Nyonu.

Slavia Praha - Sevilla FC 4:3 po prodl. (2:2, 1:1)

Branky: 14. Ngadeu, 46. Souček z pen., 102. Van Buren, 119. Traoré - 44. Ben Yedder z pen., 54. El Haddadi, 98. F. Vázquez. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko - Sčerbakov, Dmitrijev (všichni Běl.). ŽK: Kolář, Král, Olayinka, Souček - F. Vázquez. Diváci: 19.020. První zápas: 2:2.