Sport (Pondělí, 23. září 2019 6:56:51)

Giroud zničil Dynamo hattrickem! Čech udržel Arsenalu čisté konto

Druhý souboj českých fotbalových brankářů v Evropské lize ovládl Petr Čech z Arsenalu, jehož tým v domácí odvetě porazil Rennes s Tomášem Koubkem 3:0 a postoupil do čtvrtfinále. Hosté ztratili slibný náskok 3:1 z úvodního osmifinálového zápasu. Mezi nejlepší osmičku soutěže se dostal také další londýnský celek Chelsea. "Blues" i podruhé jasně přehráli Dynamo Kyjev, po domácím triumfu 3:0 vyhráli na Ukrajině 5:0 i díky hattricku Oliviera Girouda.

Hostující Chelsea se dostala do vedení už v 5. minutě, když se po rohu trefil Olivier Giroud. Ten se později trefil ještě jednou a do poločasu přidal třetí gól anglického velkoklubu Marcos Alonzo. Ve druhém poločase završil Giroud hattrick a další gól přidal Hudson-Odoi a utkání nakonec skončilo výhrou 5:0 pro Chelsea.

Sestřih ze zápasu Dynamo Kyjev - Chelsea FC:

Ve druhém zápase se pokoušel o zázrak rakouský Salzburg, který po gólech Gaboura, Guldbrandsena a Leitgeba sice zvítězil 3:1, ale na postup to nestačilo. Do čtvrfinále Evropské ligy tak postoupila Neapol.

Sestřih ze zápasu Arsenal - Rennes:

Z postupu se raduje i londýnský Arsenal, který dokázal dohnat ztrátu z prvního zápasu a na domácí půdě porazil francouzské Rennes 3:0. V brance anglického velkoklubu nastoupil Petr Čech, který se tak mohl radovat, že kromě postupu udržel i čisté konto.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Dynamo Kyjev - Chelsea 0:5 (0:3)

Branky: 5., 33. a 59. Giroud, 45.+1 Alonso, 78. Hudson-Odoi. První zápas: 0:3, postoupila Chelsea.

Krasnodar - Valencie 1:1 (0:0)

Branky: 85. Sulejmanov - 90.+3 Guedes. První zápas: 1:2, postoupila Valencie.

Salcburk - Neapol 3:1 (1:1)

Branky: 25. Dabur, 65. Gulbrandsen, 90.+2 Leitgeb - 14. Milik. První zápas: 0:3, postoupila Neapol.

Arsenal - Rennes 3:0 (2:0)

Branky: 5. a 72. Aubameyang, 15. Maitland-Niles. První zápas: 1:3, postoupil Arsenal.