Sport (Neděle, 19. května 2019 8:31:11)

Nejdřív kritika, pak žaloba! Smolař z finále Ligy mistrů zažívá peklo

Neprožívá zrovna nejlepší období. Smolař loňského finále Ligy mistrů brankář Loris Karius si opět po víkendovém utkání turecké ligy vyslechl kritiku. Tentokrát se neudržel trenér Besiktase Senol Gunes. „Kdo souhlasil s jeho hostováním, se nerozhodl dobře. Kdybych mohl, nasadím místo něj Tolgu Zengina,“ kritizoval německého brankáře po vítězství 3:2 nad Konyasporem.

Trnem v oku mu byl moment z 19. minuty, kdy Karius dostal laciný gól. Střela Sahinera mu prošla pod rukou. „Za inkasovaný gól nese vinu,“ má jasno zkušený trenér.

Sahinerův gól je v čase 1:04:

 https://www.youtube.com/embed/-yWLof0WHdw

Gunes se také rozhovořil o momentální nepohodě pětadvacetiletého gólmana, který se proslavil svými kiksy ve finále loňské Ligy mistrů.

https://www.youtube.com/embed/W7PJg18VYF8

„Něco je špatně. Loris je talentovaný, ale momentálně trochu stagnuje. Nemá motivaci, chybí mu nadšení pro hru. Necítí se být součástí týmu. Kdybych měl k dispozici Tolgu, chytal by on.“

Jenže Zengin je až do konce června suspendovaný, takže Karius, který je v Turecku na dvouletém hostování z Liverpoolu, je neochvějnou jedničkou.

Na veřejnost ale také pronikla informace, že Besiktas dluží Kariusovi čtyři měsíční výplaty. Německý brankář plánuje klub zažalovat. V přepočtu na české koruny mu Turci dluží přibližně 30 milionů korun.

Možná právě proto nemá Karius takovou náladu, jakou by si trenér představoval.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.