Sport (Čtvrtek, 23. května 2019 21:11:31)

Dojemný příběh chlapce z Keni. Mesut Özil mu splnil dětský sen

Záložník Arsenalu Mesut Özil ukázal, že má srdce na pravém místě. Zaujal ho příběh keňského chlapce, který si z trička podomácku udělal dres s jeho jménem. Následovalo gesto, které chlapce přivedlo k slzám.

Lawrence se stal známým jen díky novináři Ericu Njiruovi. Ten přidal chlapcovu fotku v improvizovaném dresu na svůj twitter. „Viděl jsem tohohle kluka pasoucího dobytek v Nairobi- městě bez trávy pro krávy. Řekl mi, že miluje Mesuta Özila,“ okomentoval svůj příspěvek.

 

 
Navíc slavného fotbalistu označil a dodal, že Lawrence doufá, že se se svým idolem někdy potká a získá opravdový dres. Záložník Arsenalu do Nairobi sice neodcestoval, poslal ale balíček, kterým splnil Lawrencovi dětský sen.


„Obrázek chalpce z Keni s domácky vyrobeným dresem se mě opravdu dotkl,“ přiznala hvězda Arsenalu a poděkovala Njiruovi za to, že balík devítiletému chlapci dodal.

 


V tom poslal Lawrencovi nejen dva podepsané dresy, ale také kopačky a kšiltovky. Chlapec se tak doma stal sám velkou hvězdou.


Příběh připomíná i dojemný osud afgánského chlapce Murtazy Ahmadího. Ten si vyrobil dres Lionela Messiho z igelitové tašky. I on se dočkal pravého dresu svého idola.


Jemu ale přinesl kromě radosti i starosti. Kvůli velké slávě mu totiž začal vyhrožovat smrtí Tálibán.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.