Sport (Neděle, 19. května 2019 8:31:18)

Velký přešlap: Německý klub při zápase uctíval neonacistu!

Tak tohle přepískli. Německý fotbalový klub Chemnitzer FC při víkendovém zápase šlápl hodně vedle. Opakovaně vzdal úctu zesnulému neonacistovi Thomasi Hallerovi.

Haller patřil mezi nejznámější chuligány tohoto klubu a jeho bezpečnostní firma pro klub v minulosti i pracovala. Klub si jeho přízně vážil a tak před a při zápase s Altglienicke mu opakovaně vzdal hold.


Jenže to má jeden velký háček. Haller byl známý tím, že nemá daleko k neonacismu. Kromě minuty ticha a transparentech na tribunách se do akce zapojili i samotní hráči. Útočník Daniel Frahn po vstřelení gólu dokonce pod dresem ukázal tričko úzce spjaté s nacistickou scénou.

 

 


Za tento přešlap padly už první hlavy. Kromě Maximilana Gloese, který byl zodpovědný za komunikaci klubu rezignoval i šéf Chemnitzeru Thomas Uhlig. A další tresty může klub brzy očekávat.


Viceprezident Německého fotbalového svazu Rainer Koch se okamžitě k situaci vyjádřil a od chování Chemnitzeru se distancuje. Navíc vyzval regionální svaz, aby celý incident řádně vyšetřil. A ten slíbil, že klub i útočník Daniel Frahn může očekávat tvrdý postih.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.