Sport (Čtvrtek, 23. května 2019 21:44:39)

Vondroušová po skalpu Halepové: Měla jsem pocit, že tam umřu!

Fantastická Markéta Vondroušová o sobě dává s přibývajícími zápasy čím dál víc vědět. Tentokrát úspěšnou jízdu devatenáctileté Češky ozdobil cenný skalp světové dvojky Rumunky Simony Halepové

Bývalou hráčku číslo jedna ve světovém žebříčku udolala ve třech setech 6:2, 3:6 a 6:2 a na turnaji v Indiana Wells tak postoupila mezi nejlepší osmičku.


Byl to ohromně těžký zápas. Já jsem bojovala o každý míč a chvílema jsem měla pocit, že na kurtu umřu. Naběhala jsem toho dneska fakt moc! Ale stálo to za to, mám to tu moc ráda. Loni se mi tu dařilo a letos je to ještě lepší!" popisuje Markéta Vondroušová.


Trenér Jiří Hřebec, který sleduje Vondroušovou z Prahy již před zápasem naznačoval, že by osmifinále nemuselo být konečnou: „Maky je konečně zdravá a je to hned vidět. Možná neřekla poslední slovo." A měl pravdu!Absolutní spokojenost byla cítit i z druhého kouče Jana Hernycha: „Maky podala fantastický výkon po všech stránkách. Zvládla to skvěle fyzicky i mentálně. Uhrála si to. Je moc šikovná. Podle mě postoupila naprosto zaslouženě."


Rodačka ze Sokolova si aktuálně drží 61. příčku, ale se svou rostoucí formou na ní rozhodně nebude chtít zůstat dlouho. Možná se od ní fanoušci v budoucnu dočkají podobných úspěchů jako u Petry Kvitové, která hraje levačkou stejně jako Markéta.

 

O další životní výsledek zabojuje Markéta Vondroušová už zítra, kdy nastoupí do čtvrtfinále proti nasazené šestce Ukrajince Elině Svitolinové.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.