Sport (Čtvrtek, 23. května 2019 21:34:08)

Je zpátky! Připomeňte si nejvtipnější hlášky Franze Straky!

Blíží se velkolepý návrat. Na českou trenérskou scénu se po necelých šesti letech zřejmě vrací světaznalý František Straka. Podle informací deníku Sport má ve středu podepsat smlouvu v Karviné. Připomeňte si nejznámější hlášky momentálně šedesátiletého kouče, kterými bavil celou republiku.

ÚNOR 2004
Před patnácti lety vedl jako hlavní kouč Teplice, které byly jeho první českou trenérskou štací. Legendární byla jeho věta na tiskové konferenci před utkáním Poháru UEFA proti skotskému Celtiku. „Sometimes you have lucky day, sometimes you have fucking day, you know?" Straka chtěl skotským novinářům říct, že někdy se týmu daří a někdy zase ne.

 

ŘÍJEN 2004
To už Straka vedl Spartu. Pražský celek na Letné hostil v zápase Ligy mistrů slavný Manchester United a uhrál s ním bezbrankovou remízu, po které Straka zářil štěstím, což se projevilo i na jeho slovech.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Mar2019/2256126.jpg?d41d

„Sir Ferguson mi poslal dopis, ve kterém mi napsal, že tak pěkný zápas jako na Letné už Manchester United léta nehrál."

PROSINEC 2004
Straka byl právě vyhozen ze Sparty a novináři tehdy psali, že v klubu skončil kvůli užívání kokainu. Legendární kouč ale i díky vlasovému testu podezření vyvrátil.

Na dotaz jednoho z fanoušků Sparty, zda náhodou neví, kolik stojí gram koksu, odpověděl po svém. „To opravdu netuším, protože doma topíme plynem.“

 

ŘÍJEN 2011
Širokou veřejnost nejvíce šokovala zpráva ze 4. října 2011. Straka jakožto kovaný sparťan se stal trenérem Slavie. A nebyl by to Straka, kdyby své jmenování do funkce originálně nekomentoval. „Přišel rok 1979, skončila vojna a Franta věděl, že musí do Sparty. A od té doby zaklapla sešívaná záclona a já jsem to sparťanské srdce, tu železnou Spartu, začal strašným způsobem žrát. To moje sparťanské srdce se ale teď zlomilo, aby se znova narodilo. To je ta reinkarnace přece."

 

LEDEN 2012
Čtvrtého ledna začínala příprava sešívaných před jarní částí ligy a Straka byl zřejmě velmi dobře naladěný. Při rozhovoru s novináři v žertu prohlásil, že do Slavie přivede hráče, kteří zrovna končili v Chelsea. „Co vím, tak tam končí snad sedm hráčů a všechny mám na tom svém seznamu. Včetně Maloudy, Drogby. Lampard taky končí. Volal mi a ptal se mě, kolik tady chodí diváků. Říkal jsem mu, že plnej haus!“

 https://www.youtube.com/embed/7q4CcLpMksw

Straka má také za sebou exotická angažmá v Egyptě či naposledy v Libanonu. Nyní se však na horkokrevného trenéra, který v jednom přípravném zápase vedl i tuzemskou reprezentaci, mohou opět těšit fanoušci v Česku.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.