Sport (Neděle, 24. března 2019 12:39:26)

Plíšková smetla Belgičanku za 66 minut, nastřílela 13 es!

Karolína Plíšková je po vítězství nad Belgičankou Ysaline Bonaventurovou v osmifinále Indian Wells. Souboj se 144. Hráčkou žebříčku WTA byl jasnou záležitostí české tenistky a trval jen 66 minut.

Plíšková se s Bonaventurovou potkala vůbec poprvé v kariéře a úvod zápasu byl hodně divoký. Ani jedna z tenistek nedokázala v prvních čtyřech gamech udržet svůj servis, lépe se ale s vývojem zápasu vyrovnala Plíšková. Ta zpřesnila hru a i díky zlepšení na prvním podání odskočila své soupeřce a dotáhla sadu k vítězství 6:3.

Ve druhém setu šla česká tenistka rychle do brejku a následně už si s jistotou držela své podání. Belgičanka navíc dělala spoustu nepřesností a i díky 12 dvojchybám usnadnila Plíškové postup mezi 16 nejlepších.

V osmifinále čeká Karolínu Plíškovou souboj s Anett Kontaveitovou, která v Indian Wells porazila postupně Rusku Jevgeniju Rodinovou, Monicu Puigovu z Portorika a nakonec i Anastasii Sevastovovovou, která duel 3. kola skrečovala.