Sport (Neděle, 19. května 2019 8:31:14)

Vsetín má problém: Po řádění hrozí uzavření zimáku na Lapači!

Hokejisté Vsetína mohou přijít v play off druhé nejvyšší české soutěže o výhodu domácího prostředí. Disciplinární komise ČSLH potrestala klub za výtržnosti při utkání s Prostějovem podmínečným zavřením stadionu na jedno utkání a pokutou 90 tisíc korun!

Důvodem postihu jsou incidenty, které se staly po konci pátého čtvrtfinálového zápasu mezi Vsetínem a Prostějovem. Diváci házeli na led kelímky s pivem, plastové flašky a na sudí letěl i odpadkový koš. Jeden z hozených předmětů dokonce zasáhl hlavního rozhodčího.


„Přišla pokuta, která je pro náš klub tvrdá, ale objektivně vzato odpovídající," stojí v prohlášení VHK ROBE Vsetín na klubovém webu. „Byť můžeme mít všichni názor na výkon rozhodčích jakýkoliv, třeba i kritický, je nepřípustné hodnotit výkon rozhodčích z pozice diváka vhazováním jakýchkoliv předmětů na ledovou plochu. V horším případě přímo na rozhodčí. Od takovéhoto chování, jakéhokoliv diváka, se náš klub striktně distancuje."

Rozhodnutí disciplinární komise je odůvodněno i laxností domácích pořadatelů zabránit v řádění fanoušků. "Z videozáznamu je zřejmé, že pořadatelská služba postupovala vůči osobám, které se těchto nepřístojností dopouštěly, pasivně, když se nesnažila projevům nesportovního chování efektivně zabránit nebo dotyčné osoby předat k identifikaci."

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.