Sport (Úterý, 20. srpna 2019 3:27:30)

Na lajně s Josém! Kolik dostane Mourinho za šou v ruské televizi?

Přijal další fotbalovou výzvu. Uznávaný trenér José Mourinho bude mít svůj vlastní pořad na ruské televizi RT, se kterou už spolupracoval během loňského fotbalového MS. Rodící se spolupráce je v očích odborné veřejnosti brána jako hodně kontroverzní, jelikož Russian Today (RT) je obviněna z propagandistického obsahu a podle mnohých je řízena Kremlem.

Poté, co v prosinci Mourinho skončil na lavičce Manchesteru United, nabídky se jen hrnou. A ne jen z fotbalových klubů. Portugalský stratég už v lednu během Asijského poháru v Kataru pracoval jako analytik pro bein SPORTS a podle informací britských novinářů si vydělal přes 60 tisíc liber (více než milion korun).

Nyní ale kývl na mnohem lukrativnější nabídku. Šestapadesátiletý kouč se domluvil s ruskou televizí RT na vlastní show. Bude se jmenovat „Na lajně s Josém Mourinhem“ a bude mapovat fotbalovou Ligu mistrů. „Čekali jste snad něco jiného?“ prohlásil rodák z Madeiry v upoutávce. První díl bude 7. března a jeho náplní budou osmifinálové zápasy nejprestižnější fotbalové soutěže světa.

Mourinho už má s RT zkušenosti. Spolupracoval s ní už během loňského fotbalového mistrovství světa, kdy dělal experta ve studiu. Podle informací Daily Mailu si tehdy vydělal 400 tisíc liber (necelých 12 milionů korun) za jeden den.

Teď se však bude jednat o mnohem větší sumu. Obě strany ale finanční podmínky oficiálně nezveřejnily, podle spekulací se však může jednat o miliony liber (více než 30 milionů korun).

Rusové se nebojí Portugalce pořádně zaplatit, navíc by mohl přilákat další miliony diváků a zvýšila by se tak sledovanost celé televize, a tím pádem by se mohla zlepšit i reputace.

RT je totiž vnímaná jako nástroj propagandy Kremlu a i samotného Vladimíra Putina. Podle několika britských a amerických akademických pracovníků vysílá zkreslené informace a také je jí vyčítáno, že porušuje pravidla nestrannosti.

Mourinho už byl v Rusku minulý týden, kdy jako host vhodil čestné buly před zápasem Omsku s Petrohradem. Poté však na červeném koberci upadl a smál se mu celý svět. 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.