Sport (Úterý, 20. srpna 2019 3:43:23)

Lidé v Prostějově šli na Jágra. Jeho sliby zachraňoval Plekanec

Jaromír Jágr už poněkolikáté na poslední chvíli zrušil plánovaný start za Kladenské Rytíře. V Prostějově se neobjevil, publikum ale aspoň vidělo Tomáše Plekance. Ten dokonce jel trestné střílení – ale nedal!

Jak to tedy s tím Jágrem je? Čemu jinému by se mělo věřit, než větám, které řekl na setkání s vlastními fanoušky. "Plánuji nastoupit aspoň do jednoho střídaní. Musím ale přiznat, že se pořád necítím dobře. Přesto věřím, že když začnu hrát, do zápasového tempa se dostanu," sliboval slavný hokejista při debatě před pěti dny. Mluvil o pondělním utkání s Prostějovem. Ale zase k jeho startu nedošlo.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Flhkjestrabi%2Fvideos%2F629246254179828%2F&show_text=0&width=476

A tak museli fandové v Prostějově být rádi za start jiné hvězdy z NHL. Tomáš Plekanec to z Brna nemá moc daleko a tak oblékl dres rytířů, ač původně avizoval, že bude dávat přednost hraní za brněnskou Kometu. Kdoví, možná mu Jaromír Jágr zavolal, aby situaci zachránil.

Pro Plekance to nebyl jen tak ledajaký zápas. Po faulu na něj byla na ledě vidět i krev a domácí museli hrát čtyři minuty v oslabení. Navíc se Plekanec ujal i trestného střílení, ale udělal hrdinu z domácího brankáře Jakuba Neužila. Radost ale nakonec musel mít. Kladno vyhrálo 3:2 a publikum v Prostějově mu tleskalo navzdory prohře Jestřábů.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.