Sport (Úterý, 20. srpna 2019 3:45:03)

Staré pušky letí dobýt Kanadu! Začne MS v rybníkovém hokeji

Žádný tým z České republiky nikdy zlato z Mistrovství světa v rybníkovém hokeji nedovezl. Až do minulého roku. Kolébka ledního hokeje Kanada uspořádala tradičně turnaj v městečku Plaster Rock, kde svůj úspěch slavili právě Češi. Ukončili tak nadvládu týmů z Kanady a USA. Byla to parta chlapů, jejichž jméno má vypovídat o věkovém průměru, tedy Staré pušky ze Žďáru nad Sázavou. Ti se do Kanady vydávají znovu a opět je v jejich mysli vidina úspěchu.

„Pocity jsou před odletem v pořádku, chtěli bychom ten úspěch obhájit, ale konkurence se od minulého roku zvětšila. Nicméně mančaft funguje, takže jede stejná sestava jako minulý rok, když jsme zvítězili,“ říká příslušník družstva Aleš Stoček. 
 

Takzvaný World Pond Hockey Championship se odehraje ve čtyřech dnech. Událost vypukne ve čtvrtek na Valentýna tedy 14. února, play off se hraje v neděli. Pokud by borci z Vysočiny postoupili opět až do finále, odehráli by za turnaj 10 klání (5 ve skupině, 5 ve vyřazovací části) na jezeře Roulston.


Rybníkový hokej má také svá vlastní pravidla. Hraje se ve čtyřech bez gólmana. Jeho práci simuluje hráč, který střeží branku, jež má své speciální rozměry – délka je klasická 1,83, ale výška je pouhopouhých 0,3 metrů.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fstarypusky%2Fposts%2F380720116040760&width=500

„Zápas oproti klasickému hokeji neřídí rozhodčí, ale dohlíží na něj takzvaný supervizor. Pokud vidí nějaký faul, tak hráč si nejde sednout na trestnou, ale připisuje se technický gól soupeři,“ vysvětluje práci supervizora Aleš Stoček. Dodává, že pozorovatel také počítá góly, takže jedině on má přehled o stavu utkání a hráči se výsledek dozví až na konci zápasu.

Sestava Starých pušek: Jiří Plachý, Ondřej Mařata, Miroslav Bukáček, Pavel Pelán, Aleš Stoček a Petr Janda.

Přejeme v Kanadě hodně štěstí!

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.