Sport (Úterý, 20. srpna 2019 2:46:48)

Našli záchranáři Salu? Toto jsou první fotky těla z vraku letadla!

Čtrnáct dnů neměli záchranáři nic. V posledních dnech však nastal průlom - našel se vrak zmizelého letadla a v něm i tělo. Zatím sice není jasné, jestli ostatky patří fotbalistovi Emilianu Salovi, nebo pilotovi Davidu Ibbotsonovi. Už ale byly zveřejněny první snímky těla, které záchranáři přivezli lodí na pevninu.

I přes to, že byl objeven u dna Lamanšského průlivu vrak Piperu Malibu, nebylo jednoduché ho vyprostit. Práci záchranářům totiž komplikovalo počasí. Ve čtvrtek ráno ale už britské úřady hlásily, že se specializovanému dálkově řízenému podvodnímu vozidlu podařilo vyzvednout tělo jedné z obětí.

 

 

To dokládají i fotografie, na kterých záchranáři odnáší zakryté ostatky z lodě na pevninu. "Tělo bylo odvezeno na ostrov Portland, aby jej prozkoumal koroner," uvedl v prohlášení mluvčí záchranářů.

 

 

Sala přelétal v pondělí 21. ledna z Nantes do Cardiffu, kam z francouzského týmu přestoupil. Na britské ostrovy už ale nedorazil. Jeho letadlo zmizelo z radaru nad kanálem La Manche, 13 kilometrů severo-západně od Alderney.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.