Sport (Úterý, 20. srpna 2019 3:08:02)

Věznice s ostrahou pro Řepku! K soudu nepřišel, dostal tvrdý trest

Tomáš Řepka je vinný v kauze prodeje auta, které nevlastnil, a soud ho s přihlédnutím k dalším přečinům poslal na 15 měsíců do věznice s ostrahou. Nepodmíněný trest dostal bývalý český fotbalista i proto, že se mu nasčítaly prohřešky z dalších kauz. Obhajoba i státní zástupce se odvolali, verdikt není pravomocný.

U Obvodního soudu pro Prahu 6 proběhlo jednání v kauze zpronevěřeného auta Tomáše Řepky. V krajním případě hrozilo bývalému fotbalovému reprezentantovi dva až šest let vězení. Proces se táhl už od srpna a byl dvakrát odročen, jelikož Řepka k soudu nedorazil. A nepřišel ani tentokrát!

Na čtvrteční soudní stání poslal Řepka jen svého zástupce. "Můj klient má právo nepřijít. Očekáváme ale, že dnes padne verdikt soudu," sdělil Řepkův právní zástupce před jednáním.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Feb2019/2242418.jpg?d41d

Řepka měl za 1,2 milionu korun prodat luxusní auto své kamarádce, aniž by ho vlastnil. V tu dobu už totiž bylo zabaveno exekutory. "Obžalovaný moc dobře věděl, že vozidlo není v jeho vlastnictví, a navíc měl několikaměsíční dluh za nájemné. Přesto, nebo možná právě proto obžalovaný přistoupil k nabídce poškozené paní Malíkove," konstatoval zástupce poškozené ženy.

"Účelem nebyla půjčka, ale naopak získat peníze na nám neznáme účely. Poškozenou neustále ujišťoval, že k přepisu auta dojde, ale nestalo se," dodal.

 

"Rozhodně nepřipadá v úvahu trest obecně prospěšných prací nebo domácí vězení. Dle mého názoru by kvůli opakované trestné činnosti nestačil podmíněný trest. Neshledávám žádnou polehčující okolnost, proto navrhuji nepodmíněný trest odnětí svobody. Mám za to, že postačí uložení trestu při spodní hranici, tedy kolem dvou let, protože to má dostatečný výchovný účel, aby si obžalovaný uvědomil své jednání a vyřešil si své problémy," zakončil svou řeč žalobce.


Státní zástupce souhlasil a navrhl uložit i pokutu 435 tisíc korun. Obhajoba Tomáše Řepky se točila spíš jen na právních kličkách, než na podstatě skutku. "Klient ani neuzavřel kupní smlouvu, proto se skutek vlastně nestal," namítal Řepkův zástupce Jaroslav Jankrle. 
 

„Už nemáme moc na výběr a musíme přistoupit k uložení souhrnného trestu odnětí svobody, a to nepodmíněného. S ohledem na okolnosti spáchané trestné činnosti a podstatě skutku jsme uložili sníženy trest, ne tedy běžnou nejnižší sazbu dva roky,“ vysvětlila verdikt soudkyně Alice Havlíková. Verdikt není pravomocný. Obhájce Řepky se odvolal, stejně jako státní zástupce.

Poté, co měl Řepka onen luxusní mercedes prodat své známé, přestal komunikovat. Televize Nova se pokusila Tomáše Řepku kontaktovat už ve středu před plánovaným soudním stáním. "O co jde?" ptal se někdejší obránce. Když se ale dozvěděl, že má jít o otázku ohledně čtvrtečního soudu, ukončil hovor se slovy: "Ne, děkuji, nashledanou," a zavěsil.

Tomáš Řepka je bývalý obránce Baníku, Sparty, Českých Budějovic, ale také Fiorentiny a West Hamu. Za českou reprezentaci odehrál 45 zápasů. Mimo jiné je i čtyřnásobným mistrem české nejvyšší soutěže.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.