Sport (Neděle, 16. června 2019 8:58:05)

Tenhle fotbalista je starší než Jágr. Konec kariéry zase odsouvá!

Japonec Miuro Kazujoši je nejstarším profesionálním fotbalistou na světě. I když několikrát avizoval, že už půjde do sportovního důchodu, nikdy tak neučinil a teď si to zase rozmyslel. Zatímco v Česku mnozí vyčítají Jaromíru Jágrovi, že hokej hraje i přes to, že mu v únoru bude 47 let, Kazujoši je ještě starší. Devět dnů po Jágrovi totiž oslaví své 52. narozeniny.

Základem úspěšné sportovní kariéry je pevné zdraví. Už zmíněný Jaromír Jágr by o tom mohl vyprávět své. Česká hokejová legenda má obrovskou chuť i v sedmačtyřiceti pokračovat na profesionální úrovni. Jágr však od přípravného zápasu z konce léta nehraje a to právě kvůli problémům se svaly na nohou.

 

Jágr však není jediným sportovním unikátem, co se věku týče. Třeba japonská legenda ve skocích na lyžích - Noriaki Kasai – je tak, jako Jágr, ročník 1972. Ale vůbec nejstaršího zástupce v na profi úrovni má fotbal. Japonec Miuro Kazujoši oslaví v únoru 52. narozeniny a nevypadá to, že by se výhledově chystal do důchodu. Byť konec kariéry už několikrát ohlásil.

 

 

Své rozhodnutí však Miuro Kazujoši pokaždé odvolal a učinil tak i teď. Vedle toho, že se může chlubit statusem nejstaršího profíka v historii, je i historicky nejstarším střelcem. S druholigovým Jokohama FC prodloužil v těchto dnech kontrakt do konce roku 2019.

 

A jen tak pro zajímavost - Miuro Kazujoši, který se narodil 26. února 1967, je profesionálem od roku 1986. Od té doby si zahrál za brazilské kluby, ale působil i v Itálii, Chorvatsku či Austrálii. Za japonskou reprezentaci si zapsal 89 startů, ve kterých dal 55 gólů. Poslední reprezentační utkání odehrál v roce 2000. Šlo o přátelák proti Jamajce.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.