Sport (Neděle, 16. června 2019 9:31:34)

Sparta se dohodla s Alanyasporem, čeká se na vyjádření Šurala

Neprodloužil smlouvu, do zápasu s Budějovicemi nezasáhl a ani netrénuje s týmem. Sparta je podle serveru isport.cz dohodnutá s tureckým klubem Alanyaspor na přestupu Josefa Šurala. Čeká se už jen na rozhodnutí hráče.

Minulou sezonu zakončil Šural na Letné jako kapitán, od listopadu už byl ale pouze náhradníkem. Tato role mu nestačila, a tak neprodloužil smlouvu. „Že jsme se na novém kontraktu s hráčem nedohodli, je chyba obou stran. Se vším respektem k Pepovi teď musíme situaci vyřešit tak, aby pro všechny byla výhodná,“ vyjádřil se k situaci sparťanský sportovní ředitel Tomáš Rosický na začátku přípravy.

Spartu opustí Šural po třech letech. V nich odehrál 67 zápasů a vstřelil 20 gólů. Pro odchovance brněnské Zbrojovky by šlo o první zahraniční angažmá. Doposud oblékal pouze dres Zbrojovky, Liberce a Sparty. Alanyasporu se letos nedaří. V turecké lize je až na čtrnáctém místě a na sestupové příčky má pouze dvoubodový náskok.


Pokud Šural na přestup kývne, Sparta na něm moc nevydělá. Přestupová částka by měla totiž činit pouze 160 tisíc eur, což jsou zhruba 4 miliony korun.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.