Sport (Neděle, 16. června 2019 8:37:52)

Rittich opět čaroval a Frolík vstřelil gól! Calgary přestřílelo Colorado

Hokejisté Calgary porazili 5:3 Colorado a ústřední postavou Flames byl gólman David Rittich. Ten předvedl několik fantastických zákroků a zaslouženě byl vyhlášen největší hvězdou utkání. Za Calgary skóroval i jeho krajan Michael Frolík.

Rittich byl v daleko větším zápřahu než jeho protějšek Semjon Varlamov, který v utkání čelil jen patnácti střelám. Colorado aktivitu zúročilo pouze v závěru úvodní třetiny, kdy vyrovnalo z 0:2 na 2:2. Vedení strhl zpět na stranu Calgary zhruba v polovině zápasu Elias Lindholm a v 50. minutě zvýšil se štěstím Frolík. Nahození Marka Giordana se totiž odrazilo od nohy českého útočníka přesně pod horní tyč.

 

Sestřih ze zápasu Colorado - Calgary VIDEO:

https://www.nhl.com/video/embed/recap-col-3-cgy-5/t-300037384/c-64778703?autostart=false

 

Chvíli před Frolíkovým gólem zabránil Rittich skvělým zákrokem ve skórování Nathanu MacKinnonovi a za stavu 4:2 obral o gól i Gabriela Landeskoga. Český gólman sice ještě jednou kapituloval v čase 59:22, když hrálo Colorado powerplay, ale vzápětí zpečetil výhru Matthew Tkachuk. Rittich si připsal vítězství ve svém čtvrtém startě v řadě a i díky jeho spolehlivým výkonům vede Calgary Západní konferenci.

 

Výsledky středečních zápasů NHL:


Chicago - Nashville 3:4 v prodl.

Calgary - Colorado 5:3

Anaheim - Ottawa 1:2 v prodl

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.