Sport (Středa, 26. června 2019 22:00:47)

Brno se trápí i v Tipsport lize, Příbram padla s Hradcem

Brnu se nedaří v lize a ani v zimní Tipsport lize. Důkazem je zápas s Táborskem, ve kterém padla Zbrojovka 1:4, neuspěl ani favorit z Příbrami, který prohrál s druholigovým Hradcem Králové 1:2. Výhru naopak slaví Vlašim, která udolala Ústí nad Labem.

Zbrojovka byla favoritem na postup do nejvyšší fotbalové ligy, místo toho se ale trápí a po podzimní části Fotbalové národní ligy je na sedmém místě. Špatné formy se přes Vánoce nezbavila a v zimní Tipsport lize padla s Táborskem.

Brno se sice dostalo do vedení díky Ziklovi už ve třetí minutě, o 17 minut později bylo už ale téměř rozhodnuto. V dresu se totiž postupně prosadil Frýdek, Berešík a Prošek. Na konečných 4:1 zvyšoval ve druhé půli Pfeifer.

Ve středečním programu se představil jen jeden prvoligový tým a to Příbram. A ta zklamala. Hradec Králové ji přehrával a zaslouženě se v 64. minutě dostal do vedení 2:0. A to díky gólům Šípka a Konečného. O čtyři minuty později vrátil do Příbram do hry Januška, na víc se ale Středočeši nezmohli. A to v 88. minutě Švenger chytil penaltu.

Nejvyrovnanější zápas se očekával od duelu mezi Vlašimí a Ústím nad Labem. V NFL tyto dva týmy dělí pouhé čtyři body. Vlašim se dostala do vedení už v deváté minutě a nepustila ho až do konce. Po Skopcově gólu zvyšoval ve 35. minutě na 2:0 Badocha. Ústí ještě do poločasu díky Chodorovi snížila, v 68. minutě ale uzavřel skóre na 3:1 Túlio.

Další zápas je na programu ve čtvrtek 10.1., kdy vyzve Jablonec Varnsdorf.