Sport (Středa, 26. června 2019 22:15:28)

Sparta přestřílela Budějovice, Boleslav nedala šanci Žižkovu

Fotbalisté pražské Sparty porazili v přípravném zápase na Strahově České Budějovice 3:1. Letenští však s jihočeským klubem měli sehrát ještě odvetu, ale ta byla nakonec po vzájemné dohodě zrušena.

Sparta v zimě mocně posilovala. Do kádru přišli David Moberg Karlsson ze Švédska, ale i Martin Hašek, Matěj Hanousek, či naposledy David Lischka.

V přípravném utkání s druholigovými Budějovicemi se prosadili Václav Drchal, Nicolae Stanciu a Vojtěch Patrák. Jedinou branku hostů vsítil Matěj Mršič.

V plánu pak byl ještě odvetnoý zápas, který měli oba týmy sehrát od 14 hodin, ale nakonec se dohodly, že ho zruší.

Mladá Boleslav poté přivítala na svém hřišti Viktorku Žižkov a od prvních minut dala jasně najevo, kdo je v zápase favoritem. Už ve 14. minutě zakončoval po krásné nahrávce do odkryté brány Daniel Novák. Poté se na dlouhodou dobu Středočeši odmlčeli. V 68. minutě se střelecky probudil Takács, který o 13 minut později uzavřel skóre na 3:0.