Sport (Středa, 26. června 2019 22:41:16)

Tottenhamu pomohlo video, trenér na něj ale stejně nadával!

Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v pohárovém utkání anglického FA Cupu 1:0 nad Chelsea, ale jediný gól zápasu padl po sporné ofsajdové situaci, kterou nakonec posuzoval i videorozhodčí. I přes výhru však trenér Tottenamu Mauricio Pochettino rozhodnutí sudích kritizoval.

Hráči Chelsea připravili na vybíhajícího útočníka ofsajdovou past. Když si Kane letící míč zpracoval, byl faulovaný brankářem Kepou Arrizabalagou, jenže podle asistenta na čáře to byl ofsajd. Ale arbitr Oliver si situaci ověřoval s rozhodčím u videa.


Posléze přišel od hlavního arbitra jasný pokyn - ukázání rukou na puntík. Faulovaný Harry Kane penaltu proměnil a rozhodl zápas. Trenér Tottenhamu Mauricio Pochettino ale rozhodně po zápase spokojený nebyl.

 


Ten se po zápase vyjádřil pro BBC: „Nemám rád VAR. Dnes jsme sice díky němu vyhráli, ale po zhlédnutí Mistrovství světa a dalších lig jako La liga, vidím, že ode dne, kdy se to začalo používat, nikdo není šťastný,“ kritizoval argentinský kouč, který nebyl šťastný, že jeho tým vyhrál tímto způsobem.

 

Za normální situace by totiž byl odpískán ofsajd a hrálo se dál. „Toto je dobrý příklad toho, že se systém musí ještě zlepšit,“ apeloval trenér Tottenhamu, protože video asistent přijde příští sezónu i do Premiere legaue. Tam už může video ovlivnit více osudí zápasů než v poháru.
 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.