Sport (Středa, 26. června 2019 22:24:53)

Kvitová už ví, kdy se postaví tváří v tvář Žondrovi! Soud určil datum

V úterý se u krajského soudu v Brně projednával případ napadení tenistky Petry Kvitové, kterého se měl dopustit hlavní podezřelý Radim Žondra. Hlavní líčení pak mělo proběhnou dnes, to ale soud odročil na jiný termín, kdy by měla u vypovídat i napadená tenistka.

Včerejší soud také rozhovodal o tom, jestli obžalovaný Žondra zůstane ve vazbě. Vzhledem k tomu, že byl loni na podzim pravomocně potrestaný 2,5 lety vězení v jiném případu, předsedkyně senátu Dagmar Bordovská ho z vazby propustila.

Hlavní líčení bylo v plánu i ve středu, to ale neproběhne. Soud jej odročil na 5. a 6. února, kdy by měla vypovídat i Kvitová. Vypovídat by měli i dva znalci a další svědci.

Soud zahájil případ čtením obžaloby loni na konci října, posléze ho ale odročil na leden kvůli výslechu Kvitové. Ta je ale nyní na turnajích v Austrálii, soud ji tedy ani nepředvolal. Podle mluvčí by Kvitová měla být předvolána v únoru.
 

 

Podle státního zastupitelství se obžalovaný dostal do bytu Kvitové pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle. Pak ji napadl a vážně pořezal na ruce. Kvitová se následně podrobila komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů, k tenisu se dvojnásobná wimbledonská vítězka vrátila po pěti měsících.

Takto mluvila k o praktikách policie přítelkyně Radima Žondry, který měl přepadnout Petru Kvitovou:

Žondra už dřív řekl, že ani neví, kde Kvitová bydlí. Tvrdí, že v místě jejího bydliště nebyl. Navrhl také, že na vlastní náklady podstoupí zkoušku na detektoru lži.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.