Sport (Středa, 26. června 2019 22:05:04)

Tady jsou 3 možné scénáře, jak dopadne kauza přepadení Kvitové!

Případ přepadení tenistky Petry Kvitové není ani po dvou letech stále rozluštěn. Hlavní podezřelý z útoku Radim Žondra v úterý u krajského soudu v Brně opět tvrdili, že tenistku nepřepadl a že na místě činu tehdy nemohl být, tvrdili i další svědci. Celé Česko tak stále netrpělivě sleduje, jak ostře sledovaný případ dopadne a variant je hned několik. Zde jsou tři nejpravděpodobnější scénáře.

V roce 2016 se 20. prosince rozlětěla do světa šokující zpráva, že přední česká tenistka Kvitová byla přepadena ve svém bytě v Prostějově a útočník jí pořezal levou ruku. Následuje hon na útočníka, jaký Česko nepamatuje a zatímco policie pomalu poodkrývá děsivé detaily útoku, doktoři se snaží světovou hráčku vrátit do normálního života a později také na kurty.

 

Zhruba po roce pak policie dostala tip na možného pachatele a v květnu loňského roku zadržela hlavního podezřelého - Radima Žondru. Od té doby se čeká na to, až společně s ním v soudní síni stane i Kvitová, která ho měla poznat při rekognici, ale tváří v tvář u soudu spolu ještě nebyli. To by se mělo ale brzy změnit, protože 5. a 6. února by mělo v Brně proběhnou hlavní líčení a vypovídat by měla i Kvitová, dva znalci a další svědci.
 

Jak vlastně může ostře sledovaný případ dopadnout? Na následujících stranách najdete tři možné varianty, jak může kauza skončit:

1. Žondra bude uznán viným a půjde do vězení

 https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2019/2229317.jpg?d41d

Protože se neprokáže, že v inkriminovaný den Radim Žondra skutečně byl na stavbě v Napajedlích a tudíž nebude mít dostatečné alibi, soud ho za vydírání pošle do vězení až na 12 let.

2. Žondru zprostí viny

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2019/2229307.jpg?3d01

Objeví se další svědci a důkazy, které u soudu prokážou, že Žondra skutečně nemohl být fyzicky přítomen ve zhruba 70 kilometrů vzdáleném Prostějově, kde se přepadená tenistka nacházela. Soud ho zprostí viny a případ se tak začně znovu prošetřovat.

3. V případu dojde k zásadnímu zlomu a Kvitová stále nebude v klidu

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Jan2019/2229402.jpg?d41d

Je to ta sice nejméně pravděpodobná varianta, ale protože se případ bude táhnout ještě nějakou dobu, než se definitivně uzavře, mohlo by se klidně stát, že se objeví další zásadní informace. Tou by mohl být klíčový důkaz, který Žondru usvědčí, nebo naopak očistí, či dokonce další podezřelá osoba. Čím déle se však bude případ protahovat, tím více bude Kvitová pod tlakem, což by se pochopitelně mohlo negativně promítnout na její tenisové kariéře.

Anketa

Věříte, že Petru Kvitovou pořezal Radim Žondra?

Hlasovalo 8072 lidí.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.