Sport (Úterý, 18. června 2019 18:57:36)

Sestava Sparty dozná změn: Kolik českých hráčů bude v základu?

Fotbalová Sparta prožila v uplynulém půlroce velké trápení. Fandové vyčítali špatnou práci trenéra Ščasného a také trochu ztrátu české identity. V základní sestavě se nohy objevil jen jediný Čech! Na jaře to ale zřejmě bude vypadat úplně jinak.

Čtyři posily, z toho tři Češi. Kabina Sparty možná zase bude o trochu víc mluvit česky, jak žádaly klubové legendy. Opravdu pohled na základní sestavu spousty zápasů naznačoval, že úřední jazyk byl jiný než ten český.

Tři Rumuni, tři Srbové, Turek, Ghaňan, Gabonec, Slovák, Zimbabwan.. Na Čechy mnohdy místo nezbylo. Místo v sestavě měl jisté snad jen Martin Frýdek, chvílemi Josef Šural a po uzdravení Matěj Pulkrab.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2018/2221883.jpg?d41d
Vládu nad elitním týmem Sparty ale v zimě převzal Tomáš Rosický a i když podržel v pozici trenéra Ščasného, dají se čekat solidní změny v sestavě a Sparta možná zase bude trochu víc znít česky.


Vedle Davida Karlssona Moberga se totiž na Letné hlásí jeden z nejlepších krajních beků ligy Matěj Hanousek. Spolu s ním přišel stoper David Lischka. Zpět v klubu, kde vyrůstal, je Martin Hašek mladší. Navíc to vypadá, že se do jarní části sezony zapojí i další fotbalisté, které trápilo zranění.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2018/2219025.jpg?d41d
Uzdraví se Ondřej Zahustel? A co třeba Václav Kadlec? Jak by tedy mohla vypadat sestava?


Brankář:
Konec podzimu naznačil, že ve Spartě možná budou daleko víc sázet na Milana Heču. Rumun Florin Nita zřejmě zůstane jen na lavičce a kdoví, jestli ještě do startu jara nenajde nové angažmá. Pak by byl dvojkou David Bičík.


Obrana:

Co se týká příchodů, největší šance na místo v základu má Matěj Hanousek. Tomu zřejmě bude patřit levý kraj obrany a Costa Nhamoinesu se tak přesune na místo stopera. Otázkou je, kdo by hrál s ním. Zda Radakovič, Kaya či Štětina. Místo pravého beka zřejmě připadne snad již zdravému Zahustelovi.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2018/2225911.jpg?d41d
Záloha:
Defenzivní štít? Ustojí své místo Martin Frýdek? Nebo dostane šanci Martin Hašek? Anebo oba? A další členové zálohy? Dopředu by měli tým hnát Nico Stanciu, David Moberg Karlsson a zřejmě i Guelor Kanga.


Útok:

Jistotou je zřejmě jen Benjamin Tetteh. Matěj Pulkrab možná bude svádět boj o základ se Švédem Karlssonem, pokud ten nedostane místo v záloze. A kdoví, jestli se neuzdraví Václav Kadlec.

Pravděpodobná sestava tedy?
Heča
Hanousek – Radakovič – Costa – Zahustel
Frýdek – Kanga
Stanciu – Moberg Karlsson - Plavšič
Tetteh

Celkem tedy 4 Češi. Ale i to je pokrok.

 

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.