Sport (Středa, 26. června 2019 22:27:57)

Obrat u soudu? Žondra nemohl Kvitovou přepadnout, tvrdí svědci

Případ napadení tenistky Petry Kvitové nabral nový směr. Dnes u soudu vypovídalo několik svědků ve prospěch obžalovaného Radima Žondry. Všichni tvrdí, že skutek spáchat nemohl. Žondrova přítelkyně navíc v emocích a v pláči promluvila o policejním nátlaku.

Obžalovaný Žondra od začátku tvrdí, že s přepadením tenistky nemá nic společného. V době, kdy útočník držel Petře Kvitové nůž pod krkem byl podle své výpovědi v práci. Stavební dělník dojížděl do Napajedel a stavbyvedoucí dnes potvrdil, že v den kdy došlo k přepadení musel být na stavbě.


„Jsem přesvědčený na sto procent na stavbě musel být. Jsem přesvědčený že to nespáchal,“ říká stavbyvedoucí Michal Zbranek. Ještě zásadnější svědectví přinesl majitel firmy, pro kterou obžalovaný pracoval.


„Byli jsme tam spolu, takže jsem přesvědčený, že to nemohl spáchat,“ říká majitel stavební firmy Petr Křenek.
Potvrdil, že v inkriminovaný den byl s Žondrou na stavbě a nemohl tak odjet šedesát kilometrů daleko do Prostějova, kde Kvitová bydlela.

Petra Kvitová údajného útočníka poznala při rekognici, ale zatím před soudem nevypovídala. Jednání bude pokračovat i ve středu. Česká tenistka mezitím hraje na turnaji v australském Sydney. K brněnskému soudu ale dorazil její zmocněnec Martin Paštika, který při právní stání tvrdil, že Kvitová předvolání nedostala, ač je sám přebíral. U soudu byl i tiskový mluvčí tenistky Karel Tejkal.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.