Sport (Neděle, 18. srpna 2019 14:56:29)

Vyšetřeno: Proč spadl vrtulník se šéfem Leicesteru? Toto byl důvod!

Na konci října zasáhla fotbalový klub z Leicesteru tragická zpráva. Její majitel, Vichai Srivaddhanaprabha, zemřel při nehodě jeho vrtulníku, se kterým se zrovna vracel domů ze stadionu. Vyšetřování případu je u konce. Jaký je jeho závěr? Šlo o technickou závadu.

Úřad pro vyšetřování leteckých nehod uzavřel tragickou nehodu vrtulníku, ve kterém mimo majitele anglického klubu seděli ještě další čtyři pasažéři. Odborníci došli k tomu, že piloti ztratili kontrolu nad strojem kvůli technické poruše. Tou měl být porušený mechanismus spojující pedály s ocasním rotorem.

 

 

Na konci října, krátce po startu, ztratil pilot kontrolu nad řízením a helikoptéra v barvách klubu se zřítila na parkoviště nedaleko stadionu. Stalo se tak krátce po zápase s West Hamem.

 

 

Vichai Srivaddhanaprabha, zesnulý majitel Leicesteru, fandil „Liškám“ od roku 1997. V roce 2010 je koupil. Do té doby podnikal hlavně v Bangkoku, kde založil síť firem King Power, která prodává řemeslné výrobky v Asii. V roce 2016 byl oslavován jako hrdina. Leicester totiž pod jeho křídly vyhrál titul v Premier League.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.