Sport (Čtvrtek, 23. května 2019 20:58:28)

Těžký život Sparťanky: Alkohol, drogy a sebevražedné sklony

Je klíčovou oporou Sparty, má velkou zásluhu na tom, že letenské fotbalistky vládnou české lize. Takto skvělé období neprožívala ale vždy. Christina Burkenroadová se pro klubový web rozpovídala o tom, čím hrozným si prošla.

Letos už dala patnáct gólů a je hlavní postavou spanilé jízdy sparťanských fotbalistek. K takové kariéře ale měla hodně trnitou cestu. „Je to už tak dávno. Když jsem byla na střední škole, procházeli jsme si s tátou těžkými časy, finančně. Už dřív, když mi byly čtyři, mi zemřela máma a tátu to dost vzalo. Nakonec jsme s tátou žili po hotelech, různě se potloukali, stěhovali se každý týden,“ prozradila pro web sparta.cz Burkenroadová.
 

To vyústilo i v trable ve škole a problémy s psychikou.“ Měla jsem deprese, všichni spolužáci měli krásné domovy a velké rodiny. Já neměla nic,“ vzpomíná na těžké časy.
 

A kvůli tomu si začala procházet něčím, co si většina lidí nedokáže ani představit. „Bylo mi šestnáct, pila jsem ve velkém množství alkohol a brala drogy. Stýkala jsem se s lidmi, kteří pro mě byli špatnými vzory, brali drogy a já je pak brala taky. Pohltila mě taková obrovská sestupná spirála,“ popisuje své temné časy pětadvacetiletá Christina.

Pro rodačku z Kalifornie je těžké o tomto období mluvit, ale zároveň ví, že jí její minulost pomáhá k docenění toho, kde je teď. „Často jsem myslela na sebevraždu. Když jste tak extrémně dole a cítíte, že váš život je k ničemu, že se zmůžete jen na každodenní užívání drog, pití alkoholu, tak si řeknete, že by možná bylo lepší nebýt naživu.“

Přesto se ze všeho dokázala dostat a nastartovala zatím slibně se rozvíjející se kariéru. „Všichni mi tvrdili, že to můžu s fotbalem dotáhnout hodně daleko, že pro to musím udělat všechno. A já jim nakonec uvěřila a pochopila jsem, že v tom jsem opravdu dobrá. Fotbal mě dostal na dvě univerzity, dostala jsem se do ligy, hrála v Norsku a teď jsem v Praze,“ popsala svoji nejdůležitější chvíli života Burkenroadová.

Kdybyste mi před šesti lety, kdy jsem žila po hotelech, řekli, že budu hrát fotbal v Praze, řekla bych vám, že jste blázen!“ uzavřela své povídání hvězda letenských.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.