Sport (Pondělí, 20. května 2019 13:08:07)

SOUTĚŽ: Sledujte Lyon - Rennes a vyhrajte věci od Tomáše Koubka!

Tým z Bretaně stejně jako v loňské sezóně neprožívá ideální vstup do nové sezóny. Navázat na páté místo z loňského ročníku se zatím nepovedlo. Tým Tomáše Koubka se pokusí zvednout pod novým vedením.

Prohra 1:4 se Štrasburkem, pouhé dva body z posledních tří ligových zápasů, čtrnácté místo v lize a jen čtyři body náskoku na sestupové příčky. Sečteno podtrženo, Sabri Lamouchi si musí hledat novou práci.

 

Tým Tomáše Koubka minimálně v zápase s Lyonem povede trenér rezervního týmu Julien Stephan. Pro něj to bude vůbec první zápas v roli trenéra týmu v seniorské soutěži. O síle soupeře, a tedy i náročnosti jeho premiéry, nelze spekulovat. Bohužel z pohledu českých fanoušků se rozhodl, podle informací Nova Sport, poslat proti Lyonu do branky Dialla na úkor českého brankáře, který Rennes podržel třeba v zápase s Jabloncem. Problémem by také mohla být možná absence Hatema Ben Arfy, který o víkendu onemocněl.

 


Rennes mohou zavzpomínat na začátek února, kdy dokázali porazit v Parc Olympique Lyonnais domácí tým 2:0. Určitým způsobem se mohou loňskou sezónou inspirovat i celkově. Začátek se loni také nepovedl, ale vzestup tabulkou nastartovali hráči Rennes už ve třináctém kole. Nakonec se z druhé poloviny tabulky probojovali až na páté místo a tedy do Evropské ligy.

 


Lyon může v šestnáctém kole dovršit desítku zápasů ve všech soutěžích, kdy nepoznal chuť porážky. Během této série přišly také tři remízy v Lize mistrů. Dvě s Hoffenhaimem a jedna s Manchesterem City, což je cenný skalp. Díky tomu má před posledním zápasem základní skupiny situaci ve svých rukou. Pokud neprohraje se Šachtarem Doněck, zahraje si v pohárové Evropě i na jaře.

 

Jak zápas Lyon - Rennes dopadne se budete moci přesvědčit od 19:00 na Nova Sport 1. Spolu se zápasem pro vás máme i soutěž, která tentokrát nebude o sázenky, ale o věci z kolekce Tomáše Koubka, které sám brankář věnoval.

 

Opět se bude jednat o tipovací soutěž. Krátce před zápasem se na facebookové stránce Nova Sport objeví soutěžní příspěvek (viz. foto níže), kde budete tipovat výsledek zápasu a také střelce jedné z branek. Tři z vás se mohou těšit na Snapback, tričko nebo stahovací pytel, samozřejmě podle pořadí v soutěži.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Dec2018/2217173.jpg?d41d


Ceny, které můžete vyhrát, vám ukážu ve streamu z komentátorské kabiny, který začne v 18:40 na facebooku Nova Sport a budete mít samozřejmě možnost pokládat dotazy související s Ligue 1 a komentátorskou profesí. To samé platí i o zápase Štrasburk - PSG, kterým vás ovšem provedou kolegové Jožo Havrilla a Vojtěch Tichava.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.