Sport (Čtvrtek, 23. května 2019 21:09:44)

POTVRZENO: Velká novinka pro NHL, soutěž bude mít další klub!

V loňské sezoně se NHL rozrostla o 31. tým. Tím se stalo Vegas Golden Knights a tah to byl skvělý. Vždyť nováček z města hříchu bojoval hned v první sezoně o Stanley Cup ve finále, kde však nestačil na Washington. Od sezony 2021/2022 se dočkají fanoušci svého týmu v nejlepší hokejové lize světa v Seattlu. Dnes to schválila Rada guvernérů soutěže.

Rada guvernérů NHL dnes potvrdila, že nejprestižnější hokejová soutěž světa bude mít od sezony 2021/22 o další tým více. Seattle se stane 32. klubem zámořské ligy. "Tohle je vzrušující a historický den pro celou NHL, neboť expandujeme do jednoho z nejinovativnějších, nejkrásnějších a nejrychleji rostoucích měst celé Severní Ameriky," vyjádřil své nadšení šéf NHL Gary Bettman.

 

 

A co to znamená? Že bude mít soutěž zase sudý počet týmů – v každé konferenci jich bude 16. Klub ze Seattlu se zařadí do Západní konference. Nový tým za vstup do ligy zaplatí 650 milionů dolarů, což je 14,8 miliardy korun.

 

 

Za vznikem klubu stojí společnost Seattle Hockey Partners a její majoritní vlastník David Bonderman společně s Jerrym Bruckheimerem a prezidentem a výkonným šéfem Tod Leiweke. O názvu týmu jasno však ještě není.

 

I Vegas Golden Knights získali licenci v červnu 2016 a první soutěžní zápas odehráli v říjnu 2017. Před tím rozšířily NHL v roce 2000 Minnesota a Columbus.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.