Sport (Pondělí, 20. května 2019 13:41:37)

Parádní rekord v AHL: Lavina plyšáků zakryla ledovou plochu!

Nižší zámořská hokejová liga AHL každoročně pořádá akci Teddy Bear Toss, na které od fanoušků přijímá plyšové hračky, aby je mohla darovat na charitativní účely. Všichni hokejoví fanoušci tak mohou na zápasech, které se odehrávají po svátcích Díkuvzdání slavit hráčské dovednosti hozením plyšové hračky na ledovou plochu.

Při nedělním utkání mezi týmy Hersey Bears a Binghamton Devils dopadlo na led rekordních 34 798 plyšáků.

 

Pensylvánský klub dosáhl nového světového rekordu po vyrovnávací brance Rileyho Barbera na 1:1, po které fanoušci zaházeli ledovou plochu hračkami. Právě k takové oslavě domácího gólu vyzval klub diváky už před začátkem zápasu.

 

Vlivem ohromné převahy plyšáků na ledě, musela být hra přerušena. Celému klubu včetně dobrovolníků pak trvalo kolem 20 minut, než plochu uklidili.

 

Pensylvánští Hershey Bears zlomili doposud platný rekord z roku 2015 za 28 815 hraček na stadionu Calgary Hitmen ve Western Hockey League.

 

O nový rekord se postaralo 10 046 fanoušků, díky kterým plyšové hračky poputují do více než 30 škol, potravinových bank a humanitních organizací v Pensylvánii.

 

 

Navíc se společnost CommunityAid rozhodla za každou plyšovou hračku darovat 50 centů na charitu. Přitom už před tím firma ohlásila, že při padnutí rekordního počtu hraček daruje charitě 15 tisíc dolarů, což je v přepočtu 330 tisíc korun.

 

Celý zápas nakonec dopadl vítězstvím týmu Hershey Bears nad Binghamtonem Devils 6:3 a zasloužil se o něj i český brankář Vítek Vaněček. Ke svému dalšímu utkání nastoupí pensylvánští hokejisté v pátek 7. proti Lehigh Valley Phamtoms.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.