Sport (Pondělí, 25. března 2019 0:32:44)

Hrdá Anglie poruší tradici, Wembley zažije žhavou novinku

V Anglii se tradice neporušují. Na to je tato země hodně hrdá. I tak se ve Wembley stane po 150 letech něco, co se tam ještě nikdy nestalo. Ve svatostánku budou proti sobě hrát dva neligové týmy.

Výjimku dostal tým Stonewall FC, který na jednom z nejznámějších stadionů světa vyzve Wilberforce Wanderers. V Anglii se jedná o sedmou nejvyšší ligu a tak bude Wembley s kapacitou 90 tisíc diváků poměrně velkým luxusem.


Stane se tak poprvé v historii, co na Wembley vyběhnou k soutěžnímu zápasu hráči z tak nízké ligy.


Mezi anglickou asociací a týmem Stonewall totiž vznikla dohoda o speciálnosti tohoto zápasu. Půjde o zápas, ze kterého půjde výtěžek charitě, která pomáhá gayům, lesbičkám, bisexuálům a transsexuálům.


„Tento nový vztah nabízí fotbalu otevřít srdce a mysl i mimo stadiony a zařídit, že každý, kdo hraje fotbal, může být šťastný,“ okomentoval dohodu bývalý hráč Chelsea Paul Elliott, který je v radě fotbalové asociace.


„Asociace je mimořádně nadšená, že uvítá 30. listopadu Stonewall FC pod světly na stadionu Wembley,“ prozradil Eliott.“Je to poprvé, co jsme pozvali neligový tým, aby hrál v domě fotbalu a pro všechny, kteří se ho budou účastnit a kteří ho uvidí to bude ikonický a nezapomenutelný večer,“ dodal Elliott, který odehrál za Chelsea 42 zápasů.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.