Sport (Pondělí, 25. března 2019 0:18:32)

Fotbal řeší případ krtek: Mohl se Sterling přiznat přímo na hřišti?

Nikdo to nechápe. Tak stupidní a jasná záležitost. Když Raheem Sterling zakopl při pokusu ohrozit branku Šachtaru Doněck v Lize mistrů, odpískal maďarský sudí Kassai nekompromisně penaltu. Celý svět se smál. Ale stejně se tímhle gólem dostali Citizens do vedení. Nikoho nenapadlo, že to jde ještě na hřišti změnit…

Viděli to všichni na hřišti. Snad jen pět rozhodčích ne. Věděl to i samotný Raheem Sterling. Když zakopl o drn a komicky spadnul na trávník, bylo mu jasné, že to byla jeho chyba. Hráči Šachtaru se chytali za hlavu, své si o tom mysleli i hráči Manchesteru City. Jenže stejně se penalta kopala a domácí šli do vedení.


„Chtěl jsem přehodit brankáře a nevím, co se stalo. Necítil jsem žádný kontakt, kopnul jsem do země, takže se rozhodčímu omlouvám,“ řekl Sterling po utkání.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Nov2018/2206754.jpg?d41d
Proboha proč až po utkání? To opravdu v současném fotbale není čas na lidský rozum, na slušnost? Vždyť jde jen o to, přiznat svou chybu...

Anketa

Přiznali byste se sudímu po takovém pádu?

Hlasovalo 90 lidí.

Z hráčů, kteří berou miliony, se stali roboti, které semlelo prostředí. Přiznávat se je nesmysl, vše vyřeší rozhodčí. A když ne, tak to prostě projde. Řeší se profit v zápase, ne to, že slušné chování může potěšit fanoušky a fotbalista může získat respekt.


Bohužel, Sterling prostě na hřišti odvahu nenašel. Je za hlupáka, peníze ale pořád bude brát pěkné. Penlata, kterou komickým pádem vybojoval, se prostě hodila.


Trenér Pep Guardiola po utkání musel přiznat, že ho to netěšilo. „Víme, že to nebyla penalta a Raheem to mohl rozhodčímu říct. Nechceme vyhrávat tímto způsobem. Ani rozhodčí nechtějí dělat chyby, proto potřebují pomoc videa. Fotbal je dnes strašně rychlý a tohle zabere asi deset sekund,“ připustil.

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Nov2018/2206756.jpg?d41d
Vedle chybějící sebereflexe Sterlinga poukázal pak na video. Ale tohle přece bylo tak průkazné, že Sterling by se měl stydět. Video by mělo posuzovat jen sporné momenty.


Ještě jedna šance byla, všechno zachránit, když už se Sterling na hřišti nepřiznal. Poprosit exekutora penalty, aby ji demonstrativně zakopl. „To by neudělal žádný trenér. Ale jsem mladý, tak se třeba poučím,“ dodal Guardiola. Škoda, kdyby to opravdu udělal, bude se o tom mluvit na celém světě jako. Bylo by to fajn gesto.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.