Sport (Čtvrtek, 25. dubna 2019 17:49:12)

A je konec: Hvězda NHL oznámila, že dál hrát nebude, už to nejde!

Je mu 37 let, ale hokej by na té nejvyšší úrovni mohl ještě pár sezon hrát. Henrik Zetterberg ale musí skončit a to kvůli zdraví. Hvězdný Švéd přitom měl platnou smlouvu v Detroitu ještě na tři roky.

Nejdřív se zdálo, že Henrik Zetterberg vynechá úvod letošní sezony, ale nakonec ji vynechá celou a co hůř, další starty už do svých statistik nikdy nezapíše. Podle zámořských novinářů ukončil legendární útočník kariéru.

 

 

Patnáct nezapomenutelných sezon strávil v Detroitu Red Wings, který vedl šest let jako kapitán. Jenže dál už to nešlo. "Nebyl jsem schopný trénovat a nemůžu hrát zápasy NHL bez toho, aniž bych byl dobře připravený, obzvláště v mém věku," nechal se před časem slyšet Zetterberg, který měl problémy se zády.

 

Odchovanec Timrå IK odehrál v NHL 1082 zápasů, dal 337 gólů a na 623 branek asistoval. Vedle nejslavnější hokejové soutěže světa působil Zetterberg také ve Švédsku a Švýcarsku.

 

Henrik Zetterberg je členem Triple Gold Clubu – vyhrál Stanley Cup, stal se mistrem světa i olympijským vítězem. Vedle toho má doma z mistrovství i olympiády stříbro a ze světového šampionátu i dva bronzy.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.