Sport (Středa, 17. července 2019 0:34:24)

Nehoda autobusu s fotbalisty: Tři hráči zemřeli, nejmladšímu bylo 19

Velké neštěstí zasáhlo bulharský sport. Fotbalisté týmu Pavlikeni mířili z pohárového zápasu, ale v pořádku do své domoviny nedojeli. Nepozorný řidič nezastavil na značce "stop" a ve vysoké rychlosti narazil do týmového autobusu. Zemřeli čtyři lidé, tomu nejmladšímu bylo 19 let.

První informace hovořily o tom, že zemřeli čtyři hráči ve věku 18 až 20 let. Podle bulharských médií je to ale jinak. Nehodu nepřežil čtyřicetiletý řidič a fotbalisté Dimitar Kushev (36), Gencho Stefanov (38) a devatenáctiletý mladík Ivelin Ivov Atansov. Oběti jsou na fotografii níže:

 

https://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/640x800/Sep2018/2184212.jpg?d41d

 

K tragédii došlo na silnici mezi městy Pleven a Ruse a to nedaleko obce Gorna Studená půl hodiny po půlnoci. Amatérský tým FC Pavlikeni se zrovna vracel z turnaje ve městě Kozlovets domů. "Jsem v šoku, nemohu vůbec nic říct," uvedl pro bulharská média šéf klubu Dimitar Todorov.

 

 

Za tragédii může řidič BMW, který ve vysoké rychlosti nezastavil na stopce. Viníkovi nehody je devatenáct let a řidičák měl teprve 9 měsíců. Jak na tom je, to bulharští novináři nezjistili. Klub teď zrušil všechny nadcházející zápasy.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.