Sport (Neděle, 19. května 2019 8:53:58)

Čech na odchodu z Arsenalu? Trenér chce koupit novou jedničku!

Nový manažer Kanonýrů Unai Emery chce během letní přestávky posílit jádro týmů. Průvan v týmu se bude nejspíše týkat i Petra Čecha, kterého by měl v klubu na pozici prvního brankáře nahradit šestadvacetiletý Bernd Leno. Podle německých médií je přestup na spadnutí.

Dle informací z webu Arsenalu bude Petr Čech od nové sezóny nosit na dresu číslo jedna, ale je možné, že v brance londýnského klubu bude pravidelně nastupovat jiný brankář.  

 

 

 

Arsenal má totiž podle Bildu políčeno na německého reprezentačního brankáře Bernda Lena z Bayeru Leverkusen, jehož cena by se mohla vyšplhat až na 640 milionů korun. Za takovou částku klub rozhodně nebude pořizovat náhradního brankáře…

 

Leno byl považován za jednoho z nejtalentovanějších gólmanů své generace, ale jeho výkonost v posledních letech stagnuje. I díky velké konkurenci mezi německými brankáři se nevešel do širší nominace národního týmu pro nadcházející MS v Rusku.

 

Unai Emery by chtěl kromě nové jedničky získat kvalitního středního obránce a záložníka. Přijít by mohl stoper Sokratis Papastathopoulos z Dortmundu a defenzivní záložník Lucas Torreira ze Sampdorie Janov.

 

Jedinou posilou Arsenalu zatím zůstává čtyřiatřicetiletý pravý obránce Stephan Lichtsteiner, kterého klub přivedl zdarma po konci smlouvy v turínském Juventusu.

Odkazy jsou pouze informační, jejich obsah není předmětem zpravodajského servisu.